Quote from Guest on 1 July 2009, 09:27Jag har problem att få loss mina gamla bromsklossar (Campa). Någon som har något bra djungelknep?
Jag har problem att få loss mina gamla bromsklossar (Campa). Någon som har något bra djungelknep?
Quote from Funbeat user on 1 July 2009, 09:37jag kan hjälpa dig.... innan simningen på torsdag ?
jag kan hjälpa dig.... innan simningen på torsdag ?
Quote from Funbeat user on 1 July 2009, 16:39Jag tog i så nästan skinnet åkte av tummarna, de blev utbytta till slut men det tog en stund.
Jag tog i så nästan skinnet åkte av tummarna, de blev utbytta till slut men det tog en stund.
Quote from ellen olsson on 3 July 2009, 17:56Tryck ut dem en liten aning så att du får grepp med en tång eller får in en skruvmejsel. Sedan är det bara att vrida ut dem. Jag har bytt rätt många.
Numera tar det några minuter men första gången innan jag klurat ut tekniken så tog det två timmar...
Tryck ut dem en liten aning så att du får grepp med en tång eller får in en skruvmejsel. Sedan är det bara att vrida ut dem. Jag har bytt rätt många.
Numera tar det några minuter men första gången innan jag klurat ut tekniken så tog det två timmar...
Quote from Funbeat user on 3 July 2009, 18:03Hjälper det med en gnutta olja på kanten av klossen? Jag får byta mellan kork o gummi nu, har väl hittat tekniken skapligt men det sitter rätt bra!
Hjälper det med en gnutta olja på kanten av klossen? Jag får byta mellan kork o gummi nu, har väl hittat tekniken skapligt men det sitter rätt bra!
Quote from ellen olsson on 3 July 2009, 18:07Olja? Vad ska den vara bra för?
Olja? Vad ska den vara bra för?
Quote from Funbeat user on 3 July 2009, 19:16Köp en extra uppsättning hållare så byter du bara hållarna.
Köp en extra uppsättning hållare så byter du bara hållarna.
Quote from ellen olsson on 3 July 2009, 19:26Ja, om man växlar mellan aluminium- och kolfiberfälgar så är det ett hett tips.
Ja, om man växlar mellan aluminium- och kolfiberfälgar så är det ett hett tips.
Quote from Funbeat user on 3 July 2009, 19:31Eftersom jag inte köpt en extra uppsättning hållare ännu så måste jag byta. Och då tog jag en gnutta olja i spåret så det inte skulle sitta så förbankat nästa gång jag byter ännu.
Eftersom jag inte köpt en extra uppsättning hållare ännu så måste jag byta. Och då tog jag en gnutta olja i spåret så det inte skulle sitta så förbankat nästa gång jag byter ännu.
Quote from ellen olsson on 3 July 2009, 19:46TS har nog ingen större nytta av olja. En Leatherman eller liknande funkar fint.
TS har nog ingen större nytta av olja. En Leatherman eller liknande funkar fint.