Quote from Guest on 8 November 2010, 13:17Jag har gjort en GPX-fil med programmet My Tracks på min HTC Desire. Jag kan inte ladda upp den manuellt på Garmin Connect. När jag väljer fil och väljer ladda upp så säger den åt mig att välja en ny fil.
Någon som har testat?
Jag har gjort en GPX-fil med programmet My Tracks på min HTC Desire. Jag kan inte ladda upp den manuellt på Garmin Connect. När jag väljer fil och väljer ladda upp så säger den åt mig att välja en ny fil.
Någon som har testat?
Quote from Elias Engqvist on 8 November 2010, 13:27Prova att omvandla den till tcx-fil - vet inte om Garmin Connect kan importera tcx-filer (Det borde den) men detta program kan iaf omvandla gpx-filer från My Tracks till tcx-filer som funbeat gillar!
http://www.mla.se/cs/
Prova att omvandla den till tcx-fil - vet inte om Garmin Connect kan importera tcx-filer (Det borde den) men detta program kan iaf omvandla gpx-filer från My Tracks till tcx-filer som funbeat gillar!