Quote from Guest on 13 October 2008, 21:42Jag skriver in nytt och klickar på spara. Den nya texten dyker upp i den uppdaterade sidan där man ändrar. Jag klickar på "Min profil" och den gamla texten dyker upp. Den gamla texten ligger kvar på min presentationssida, trots att jag uppdaterar den. Jag
Jag skriver in nytt och klickar på spara. Den nya texten dyker upp i den uppdaterade sidan där man ändrar. Jag klickar på "Min profil" och den gamla texten dyker upp. Den gamla texten ligger kvar på min presentationssida, trots att jag uppdaterar den. Jag
Quote from Camilla Höög on 13 October 2008, 21:52När du gör en lyckad ändring av texten så hamnar du på sidan "Min träning" så du kan direkt läsa den uppdaterade texten. Om du misslyckades med uppdateringen så hamnar du åter på "Min profil".
Troligtvis så fylls lösenordet i automatiskt av webbläsaren o
När du gör en lyckad ändring av texten så hamnar du på sidan "Min träning" så du kan direkt läsa den uppdaterade texten. Om du misslyckades med uppdateringen så hamnar du åter på "Min profil".
Troligtvis så fylls lösenordet i automatiskt av webbläsaren o
Quote from Jan Lundquist on 13 October 2008, 21:55Ladda om cachen: Ctrl+F5 så ska det funka!
Ladda om cachen: Ctrl+F5 så ska det funka!
Quote from Karro Larsson on 13 October 2008, 22:10Jag hittade felet. Jag var ju tvungen att fylla i lösenordet två gånger längre ner när jag ändrade. Tittade inte ens där från början. Felmeddelandet kanske borde stå högst upp på sidan. Bara ett förslag. 🙂
Tack för hjälpen! 🙂
Jag hittade felet. Jag var ju tvungen att fylla i lösenordet två gånger längre ner när jag ändrade. Tittade inte ens där från början. Felmeddelandet kanske borde stå högst upp på sidan. Bara ett förslag. 🙂
Tack för hjälpen! 🙂
Quote from Camilla Höög on 13 October 2008, 22:37Du behöver inte fylla i lösenordet för att ändra texten. Se bara till att båda rutorna är tomma när du trycker på "Spara alla inställningar".
Du behöver inte fylla i lösenordet för att ändra texten. Se bara till att båda rutorna är tomma när du trycker på "Spara alla inställningar".
Quote from Karro Larsson on 13 October 2008, 22:47Ah.. Okej. Det funkade i alla fall. 🙂
Ah.. Okej. Det funkade i alla fall. 🙂