Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Jag brukar träna hemma och gör då olika övningar som tränar armar, ben, mage, osv.. när jag registrerar det måste man sätta en tid för att det ska synas i cirkeldiagrammet sen. det syns ju inte om man bara anger repetitioner och set.
Hur gör ni när ni re

Registerar tiden hela passet tar

men om du tränar armar, ben och mage hur fördelar du tiden då? om det tar 15 minuter delar du upp det så det blir 5 minuter på varje? 🙂

Ska du stapla upp det hela så får du köra momentet o räkna med vilan. För vilo pausen är en del av träningen oxså annars orkar du inte nästa moment. Själv noterar jag bara hela passet lite enklare tycker jag.

Det finns ju också en möjlighet att registrera övningarna som sets och repetitioner. Man registrerar med andra ord den totala tiden under styrketräning och sedan för man in sina övningar i fälten som erbjuds för dessa.

Jag skulle regga detta som tre olika aktiviteter med t.ex. 5 minuter för varje som du skrev.

Styrka - Ben
Styrka - Armar
Styrka - Mage