Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumCykelSÅ Nu ska det bli av!
You need to log in to create posts and topics.

12

Ja sa för typ ett år sedan att ja skulle cykla från Sala (Ulvssob men det e detailjer) till Västerås. Detta blev dock inställt pågrund av lathet (ja e inte lat ja e bekväm).
Men nu har ja fått ny cykle och den behövs i Västerås. PROBLEMET är att den är i

Lycka till!

Och glöm inte hjälmen (tillbringade halva natten inatt på akuten med en kompis som slog huvudet i backen på träningen igår - utan hjälm hade han inte överlevt enligt den medicinska expertisen)!

Ta dig en funderare på om du inte ska ta dig mot Västerfärnebo och sedan ned mot Skultuna istället för att ta stora vägen.

Lycka till.

Tänkte just skriva samma som Per. Ett annat alternativ är Ransta - Tillberga.

Go tur!

Räkna myggen på vägen! Västerfärnebo är väl ett klassiskt myggtillhåll?

Ska åka imorron och hittar som en kratta
Ska ha både hjälp och reflexväst samt rygga med vattenflaskor

>Fredrik
Mygg-eldoradot är Österfärnebo vid Färnebofjärden i Dalälven. Men det finns nog mygg i Västerfärnebo också, fast inte lika mycket.

Nu blev det gjort!! jobbigt och långt! flr att beskriva det i 2 ord vinden var dryg också lagom jobbigt fast det svalka lite också

Gött! Nu får du säga något nytt jobbigt att göra.

RideOfHope kommer förbi Västerås om ca en månad...

12