Quote from Guest on 4 January 2014, 10:30Soteleden Terräng Marathon är ett av de tuffare terrängloppen i Sverige 2014. Banan går i en härlig bohusläns miljö (start i Bovallstrand) med alla tänkbara inslag av underlag. 900 höjdmeter skall forceras på 44km.
Vi anordnar även 21km och 12km alternat
Soteleden Terräng Marathon är ett av de tuffare terrängloppen i Sverige 2014. Banan går i en härlig bohusläns miljö (start i Bovallstrand) med alla tänkbara inslag av underlag. 900 höjdmeter skall forceras på 44km.
Vi anordnar även 21km och 12km alternat
Quote from Funbeat user on 4 January 2014, 10:40Plats torde vara Bohuslän och inte Västergötland. Funbeat kör med landskap och storstäder.
Plats torde vara Bohuslän och inte Västergötland. Funbeat kör med landskap och storstäder.
Quote from Funbeat user on 18 January 2014, 17:17Givetvis är det Bohuslän, tack för att du uppmärksammade detta!.
Anmälan till tävlingarna öppnar fredag 24 kl 18:00. http://sltm.nu/anmalan.html
Givetvis är det Bohuslän, tack för att du uppmärksammade detta!.
Anmälan till tävlingarna öppnar fredag 24 kl 18:00. http://sltm.nu/anmalan.html
Quote from Therese Linner on 21 January 2014, 13:17Jag lyckas inte hitta vad tävlingen kostar på hemsidan/inbjudan. Är det någon som vet? Jag är sugen på halvan i dagsläget.
Jag lyckas inte hitta vad tävlingen kostar på hemsidan/inbjudan. Är det någon som vet? Jag är sugen på halvan i dagsläget.
Quote from Funbeat user on 21 January 2014, 13:37Konstigt, jag har för mig att jag sett en siffra. Kanske det fallit bort när de uppdaterat. Det borde ju synas på samma ställe som det står att marathonsällskapet har 50 kr rabatt.
Vill minnas att jag sett 350 kr men jag kan ha fel.
Konstigt, jag har för mig att jag sett en siffra. Kanske det fallit bort när de uppdaterat. Det borde ju synas på samma ställe som det står att marathonsällskapet har 50 kr rabatt.
Vill minnas att jag sett 350 kr men jag kan ha fel.
Quote from Funbeat user on 21 January 2014, 13:49Man får väl utgå från att den informationen finns på plats när anmälan öppnar om tre dagar.
Man får väl utgå från att den informationen finns på plats när anmälan öppnar om tre dagar.
Quote from Funbeat user on 21 January 2014, 20:41Det var i ett mailutskick jag läste:
"SLTM44 - 44km härlig bohuslänsk terräng och över 900 höjdmeter. 350:-
SLTM21 - 21km som bjuder på det mesta. Skog, berg, myrar...... 350:-
SLTM12 - 12km på en fin terrängbana. 150:-"
Det var i ett mailutskick jag läste:
"SLTM44 - 44km härlig bohuslänsk terräng och över 900 höjdmeter. 350:-
SLTM21 - 21km som bjuder på det mesta. Skog, berg, myrar...... 350:-
SLTM12 - 12km på en fin terrängbana. 150:-"
Quote from Funbeat user on 23 January 2014, 20:27Tack Anders S för din information. Jag hade bara skrivit in avgifterna i själva anmälningsformuläret och det syns ju inte ännu. Har uppdaterat startsidan med information om avgiften.
Tack Anders S för din information. Jag hade bara skrivit in avgifterna i själva anmälningsformuläret och det syns ju inte ännu. Har uppdaterat startsidan med information om avgiften.
Quote from Therese Linner on 24 January 2014, 18:47Tack för informationen. Det var 350 för halvan som jag nu också är anmäld till. (H:)
Tack för informationen. Det var 350 för halvan som jag nu också är anmäld till. (H:)
Quote from Funbeat user on 24 January 2014, 21:18Anmäld, skall bli kul att återvända till platsen för min första trailupplevelse. 🙂 ( typ 6-7 år sen)
Anmäld, skall bli kul att återvända till platsen för min första trailupplevelse. 🙂 ( typ 6-7 år sen)