Quote from Guest on 14 July 2010, 15:06Jag har tittat på några cyklar som jag är intresserad av. Skulle gärna ta emot synpunkter från er som cyklat på dessa cyklar eller har mer kunskap iaf.
Orbea Onix TTG eller 105
Basso Reef
Scott Cr1 comp
Jag har tittat på några cyklar som jag är intresserad av. Skulle gärna ta emot synpunkter från er som cyklat på dessa cyklar eller har mer kunskap iaf.
Orbea Onix TTG eller 105
Basso Reef
Scott Cr1 comp
Quote from Funbeat user on 14 July 2010, 15:16scott cr1 comp har väl lite klena komponenter för min smak iaf! ska du ha en scott så har cr1 team 105 komponeter!
scott cr1 comp har väl lite klena komponenter för min smak iaf! ska du ha en scott så har cr1 team 105 komponeter!
Quote from Funbeat user on 14 July 2010, 15:47Vad ska du ha den till?
Vad ska du ha den till?
Quote from ellen olsson on 14 July 2010, 15:50Det låter mycket.
Det låter mycket.
Quote from Funbeat user on 14 July 2010, 17:17Jag ska ha den till konditionsträning. Jag vill nå några personliga mål som att öka tempot och klara längre distanser innan jag börjar tänka på annat.
Jag ska ha den till konditionsträning. Jag vill nå några personliga mål som att öka tempot och klara längre distanser innan jag börjar tänka på annat.
Quote from Funbeat user on 14 July 2010, 17:23Jag hade köpt Basson eftersom jag har haft en Basso och den var bra byggd.
Jag hade köpt Basson eftersom jag har haft en Basso och den var bra byggd.
Quote from Funbeat user on 14 July 2010, 22:02Jag kör nu på en Scott CR1 ram och jag är helnöjd, har inte hittat någon annan ram i denna prisklass som jag vill byta till. Jag rekommenderar nog att köpa en cykel med minst 105 komponenter rakt igenom. Då behöver man inte byta upp sig i närtid om man fa
Jag kör nu på en Scott CR1 ram och jag är helnöjd, har inte hittat någon annan ram i denna prisklass som jag vill byta till. Jag rekommenderar nog att köpa en cykel med minst 105 komponenter rakt igenom. Då behöver man inte byta upp sig i närtid om man fa
Quote from Funbeat user on 14 July 2010, 22:20Enklare att köpa Campagnolo direkt.
Enklare att köpa Campagnolo direkt.
Quote from Funbeat user on 14 July 2010, 22:37Räcker Veloce om man ska ha cykeln till träning och motionslopp eller är det värt att uppgradera till Centaur eller Athena?
Räcker Veloce om man ska ha cykeln till träning och motionslopp eller är det värt att uppgradera till Centaur eller Athena?
Quote from Funbeat user on 14 July 2010, 23:15Köp den snyggaste?
Köp den snyggaste?