Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

12

På en asfaltsslinga som är lätt kuperad avgörs blodomloppet i Linköping.

Är det några som ska springa?
Själv hade jag snarare det här i planeringen än Vårruset, funderade t o m på om maken skulle fått en start i födelsedagspresent, eller om jag kunde lura ihop lite folk till ett lag ... men ännu en gång är det Förskolans vårf

Jag ska springa med jobbet. Testsprang banan i torsdags och den kändes bra. De har redan markerat ut den med pilar i asfalten så det är bara att testa på ju. (t+)

Lycka till alla andra som ska springa på torsdag!!!

>Jag ska springa med jobbet. Testsprang banan i torsdags och den kändes bra. De har redan markerat ut den med pilar i asfalten så det är bara att testa på ju.

Attans bra med det tipset! Hade tänkt springa den innan men har oroat mig lite för om jag ska

Ja det är de, eller femman vet jag är utmärkt fram tills att banorna delar på sig i alla fall. Milen är utmärkt hela vägen. Jättebra att veta hur banan är upplagd så att man kan planera löpningen lite i alla fall.

Båda är utmärkta, och dessutom finns ju bansträckningen som karta på hemsidan.

Japp, ska också springa med jobbet (dock är jag den enda som springer 10km) Ser ut att bli bra väder också, härligt! Men det bästa är nog ändå mat-kassen efteråt... =) Siktar ni på någon speciell tid?

Sub-30 hade inte varit fel, på 5 km givetvis! Var ute och testade banan idag men stannade där man ska springa in på Tinnebadsområdet, kändes inte som att det var öppet för allmänheten än...
Sen hade jag även lite svårt att förstå vart det är vi ska starta

Ser det ut som när jag var med så ... nej ni får inte plats, det är ungefär som när man pressar ut ur en kaviartub eller liknande, alla ska ut genom en öppning i muren ... startlinjen gick inne på Folkungavallens område, men sedan ska alla på en gång UT d

Förra året gick starten på vägen utmed muren mot vallen. Och så är ju alla 9000 uppdelade i olika grupper, men nog var det trångt förra året tycker jag.

12