Quote from Guest on 22 May 2012, 15:51Under den senaste tiden har jag fått ett antal frågor gällande kost och löpning, där människor vill ha en bedömning på deras kostvanor i relation till sin löpning. Det skrämmer mig verkligen att se hur många det är som följer diverse olika dieter där man
Under den senaste tiden har jag fått ett antal frågor gällande kost och löpning, där människor vill ha en bedömning på deras kostvanor i relation till sin löpning. Det skrämmer mig verkligen att se hur många det är som följer diverse olika dieter där man
Quote from Funbeat user on 22 May 2012, 16:01Posta inlägget i Bra mat o Fettförbränningsgrupperna. Där häckar många stjärnor.
Posta inlägget i Bra mat o Fettförbränningsgrupperna. Där häckar många stjärnor.
Quote from Funbeat user on 22 May 2012, 16:05Bra skrivet!
Bra skrivet!
Quote from Funbeat user on 22 May 2012, 16:30Tack!
Tack!
Quote from Funbeat user on 22 May 2012, 16:32🙂
🙂
Quote from Funbeat user on 22 May 2012, 17:09Diet betyder väl inte att man äter för lite av något? Det är väl bara en beskrivning av vad man äter.
Diet betyder väl inte att man äter för lite av något? Det är väl bara en beskrivning av vad man äter.
Quote from Funbeat user on 22 May 2012, 17:27(t+) Håller helt med att balans behövs istället för ensidighet.
Och klokhet och sunt förnuft istället för "copycats" av allt som kvälls- och veckopressen pushar ut med feta rubriker. Pressen vet att "buzzwords" säljer så de gör allt för att skapa sådana
(t+) Håller helt med att balans behövs istället för ensidighet.
Och klokhet och sunt förnuft istället för "copycats" av allt som kvälls- och veckopressen pushar ut med feta rubriker. Pressen vet att "buzzwords" säljer så de gör allt för att skapa sådana
Quote from Funbeat user on 22 May 2012, 18:04🙂 så bra skrivet
🙂 så bra skrivet
Quote from Funbeat user on 22 May 2012, 18:11Håller med, vilket min mamma också hade gjort.
Tillhör de ej så unga, men lufsar fortfarande mycket tack vare att min mamma på 40-talet tillagade just vad som framhålles - en balanserad kost.
Tycker att mammor borde ha flera (t+).
Håller med, vilket min mamma också hade gjort.
Tillhör de ej så unga, men lufsar fortfarande mycket tack vare att min mamma på 40-talet tillagade just vad som framhålles - en balanserad kost.
Tycker att mammor borde ha flera (t+).
Quote from Funbeat user on 22 May 2012, 18:26Jag har aldrig mått dåligt eller lidit av en lågkaloridiet med hård träning. Kroppen har så stora energilager att det räcker.
Jag har aldrig mått dåligt eller lidit av en lågkaloridiet med hård träning. Kroppen har så stora energilager att det räcker.