Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningEnsam man söker....
You need to log in to create posts and topics.

12

tränings kompis, jag tränar just nu för halvmaran i maj(mitt första lopp ever), har inte lubbat så länge, långpass runt 6:00 tempo, lätt distans på ca 5:30-5:50.

Vardags kvällar kan vara svårt att synka med nån annan men helger kan ju vara kul och spring

Att gå med i en klubb är ett bra tips. Själv är jag med i studenterna, men vi tar inte in nya löpare för tillfället..

Linnéa kanske? http://www.linnealopning.se/

En röst till på Linnéa. Roligaste man kan göra en tisdags/torsdagskväll med kläderna på. Och har man bara tid på helgerna så körs det ibland långpass då.

http://linnealopning.se/traning.html

Täby LLK kör långpass i ungefär den fart du är ute efter på helgerna. Start från Skavlöten. Jag TROR klockan 10.

Tack för svaren, Linnea låte ju jätte kul MEN jag är småbarns förälder och bor i Täby, att få ihop detta kommer bli svårt just nu. Men långpassen från skavlöten låter ju intressant, vet du vart jag kan hitta mer info om detta?

Jag hittade deras hemsida..

Kjell, Av ren nyfikenhet. Varför tar ni inte in folk?

Linda; de har nått max antal för de tränare som finns att tillgå.

Se mer här; http://www.studenterna.nu/News/NewsListAll.asp?NewsId=3665&NewsTypeId=1

Ah där ser man..

Jag tror att det här kan vara en jättegrej för TV4....ENSAM JOGGANDE MAN/KVINNA SÖKER LÖPARKOMPIS!!!!?!.....Jag kör en blänkare till dom och återkommer med resultatet. (Tja alla tokiga sk dokusopor visas ju nu för tiden...så why not???)....Ska kolla om de

Haha kör hårt Kjell!! Se till så jag får vara me i premiären!!

PS: JAg joggar fortfarande solo :´(

12