Quote from Guest on 26 October 2013, 18:57Utan tvekan det vackraste 50 milesloppet i Sverige. Banan går genom det vackra Österlen med start i Haväng och målgång i Ystad.
Mer information finns på: https://www.facebook.com/groups/340079526073427/
http://fullmoonrace.blogspot.se/
Utan tvekan det vackraste 50 milesloppet i Sverige. Banan går genom det vackra Österlen med start i Haväng och målgång i Ystad.
Mer information finns på: https://www.facebook.com/groups/340079526073427/
http://fullmoonrace.blogspot.se/
Quote from Funbeat user on 26 October 2013, 19:07Lita inte på hemsidan. Den uppdateras inte. Det krävs ett inloggat FB-konto för att springa loppet. Enligt statistik har svenskarna ca 5 miljoner FB-konton. Det betyder att nästan hälften av svenskarna inte har FB och därför inte kommer åt loppets info.
Lita inte på hemsidan. Den uppdateras inte. Det krävs ett inloggat FB-konto för att springa loppet. Enligt statistik har svenskarna ca 5 miljoner FB-konton. Det betyder att nästan hälften av svenskarna inte har FB och därför inte kommer åt loppets info.
Quote from Funbeat user on 26 October 2013, 20:02Du har all rätt att klaga.
Ber få påminna om att du var väldigt inblandad i SFIF ( Svenska Friidrottsförbundet ) bildande av en ultrakommitté som skulle slaviskt lyda under just SFIF.
Vad hände?
www.ultradistans.se
Du har all rätt att klaga.
Ber få påminna om att du var väldigt inblandad i SFIF ( Svenska Friidrottsförbundet ) bildande av en ultrakommitté som skulle slaviskt lyda under just SFIF.
Vad hände?
http://www.ultradistans.se
Quote from Funbeat user on 26 October 2013, 20:19Ja, nog känns det som en stark begränsning att det här loppet lägger taket vid 5 miljoner svenska deltagare.
Ja, nog känns det som en stark begränsning att det här loppet lägger taket vid 5 miljoner svenska deltagare.
Quote from Funbeat user on 26 October 2013, 20:42Ännu underligare är väl att ett ultralopp skulle vara begränsat. 🙂
Öppna ditt inre - lev ut passar knappast in här.
Ännu underligare är väl att ett ultralopp skulle vara begränsat. 🙂
Öppna ditt inre - lev ut passar knappast in här.
Quote from Funbeat user on 30 October 2013, 16:36Från facebook den 15 oktober kl. 09:29
Datum är spikat för 2014:
12/7-2014 start 21:00, Havängs parkering.
Ca 80,5km, 1st vätskedepå och sand, sand samt sand.
Från facebook den 15 oktober kl. 09:29
Datum är spikat för 2014:
12/7-2014 start 21:00, Havängs parkering.
Ca 80,5km, 1st vätskedepå och sand, sand samt sand.
Quote from Funbeat user on 31 October 2013, 15:46Hur anmäler man sig? Det kanske står klart och tydligt någonstans, men jag kan inte hitta något om detta (trots FB-konto). Eller är det fulltecknat?
Hur anmäler man sig? Det kanske står klart och tydligt någonstans, men jag kan inte hitta något om detta (trots FB-konto). Eller är det fulltecknat?
Quote from Funbeat user on 1 November 2013, 00:25Fulltecknat är det nog inte. Men jag rekommenderar att du går med i Full Moon Race-gruppen på Facebook då nyheter om loppet har publicerats där och det är där diskussionen om loppet är.
Fulltecknat är det nog inte. Men jag rekommenderar att du går med i Full Moon Race-gruppen på Facebook då nyheter om loppet har publicerats där och det är där diskussionen om loppet är.
Quote from Funbeat user on 1 November 2013, 09:08Jag valde mellan gax och Full Moon Race. I båda loppen får man springa FMR-sträckan utefter kusten. En fördel med att välja gax är att benen är lite tröttare när man kommer in på FMR-delen och att man då tar det lugnare och bättre kan njuta av de månbelys
Jag valde mellan gax och Full Moon Race. I båda loppen får man springa FMR-sträckan utefter kusten. En fördel med att välja gax är att benen är lite tröttare när man kommer in på FMR-delen och att man då tar det lugnare och bättre kan njuta av de månbelys
Quote from Funbeat user on 1 November 2013, 11:14Jan: Kan trösta dig med att det inte skrivs någon information på facebook-sidan heller och det fortfarande hänvisas till hemsidan http://fullmoonrace.blogspot.se/ för mer information.
Jan: Kan trösta dig med att det inte skrivs någon information på facebook-sidan heller och det fortfarande hänvisas till hemsidan http://fullmoonrace.blogspot.se/ för mer information.