Quote from Guest on 6 September 2009, 07:20Jag har lite funderingar vad som gäller vid höghöjdsträning.
Jag befinner mig just nu på 1366meters höjd och har nu varit här i 2veckor och ska vara kvar i 6 veckor till.Det jag känner av är att pulsen är lite högre än normalt.
Sen i dag hade vi en
Jag har lite funderingar vad som gäller vid höghöjdsträning.
Jag befinner mig just nu på 1366meters höjd och har nu varit här i 2veckor och ska vara kvar i 6 veckor till.
Det jag känner av är att pulsen är lite högre än normalt.
Sen i dag hade vi en
Quote from Funbeat user on 6 September 2009, 07:30Träna som vanligt (du är ju inte på SÅ höghöjd). Intervallpassen kan gå lite tyngre (du kanske måste dra ned lite på farten) i början men kroppen vänjer sig. På distanspassen märker du nog inte att du är på höghöjd.
Träna som vanligt (du är ju inte på SÅ höghöjd). Intervallpassen kan gå lite tyngre (du kanske måste dra ned lite på farten) i början men kroppen vänjer sig. På distanspassen märker du nog inte att du är på höghöjd.