Quote from Guest on 28 August 2011, 00:07Har varit första gången på simträning. Det var roligt, inspirerande och trevliga folk.Vi ska träna på alla simsätt. Nu till den konstiga känslan i kroppen att träna tidigt kl. 9 gick bra, de gånger jag tidigare varit ute tidigt har jag joggat lätt.
Vad
Har varit första gången på simträning. Det var roligt, inspirerande och trevliga folk.Vi ska träna på alla simsätt. Nu till den konstiga känslan i kroppen att träna tidigt kl. 9 gick bra, de gånger jag tidigare varit ute tidigt har jag joggat lätt.
Vad
Quote from Funbeat user on 28 August 2011, 00:17Morgonträning är bästa träningen! Ät ett rejält förmiddagsmål efter träningen, sen är det bara att tuta och köra. Blir du trött frampå eftermiddagen kan du ta en powernap på en kvart för att komma igång igen.
Morgonträning är bästa träningen! Ät ett rejält förmiddagsmål efter träningen, sen är det bara att tuta och köra. Blir du trött frampå eftermiddagen kan du ta en powernap på en kvart för att komma igång igen.
Quote from Funbeat user on 28 August 2011, 08:03Testa det nästa gång (t+)
Testa det nästa gång (t+)
Quote from Funbeat user on 28 August 2011, 14:16Njut av att vara tidsmiljonär!
Njut av att vara tidsmiljonär!
Quote from Funbeat user on 28 August 2011, 21:50Det kan bli för mycket av det goda. Finns alltid att göra bara man vill.
Det kan bli för mycket av det goda. Finns alltid att göra bara man vill.
Quote from Funbeat user on 29 August 2011, 07:20det kanske ta ett par gånger innan kroppen vet vad du göra. Men jag kan simma 3km kl 6 sedan gå direkt till arbete för 9-10 timmar.
på söndgar har vi träning 8:30-10 och så länge jag göra något aktiv med min familje är det ingen problem. Men om barnen
det kanske ta ett par gånger innan kroppen vet vad du göra. Men jag kan simma 3km kl 6 sedan gå direkt till arbete för 9-10 timmar.
på söndgar har vi träning 8:30-10 och så länge jag göra något aktiv med min familje är det ingen problem. Men om barnen
Quote from Funbeat user on 29 August 2011, 08:49När jag körde morgonträning så åkte jag till skolan direkt efter simträningen och sen tillbaka till simhallen direkt efter skolan för träning igen.
När jag körde morgonträning så åkte jag till skolan direkt efter simträningen och sen tillbaka till simhallen direkt efter skolan för träning igen.
Quote from Funbeat user on 29 August 2011, 18:18Det är nog att vänja sej och äta ordentligt efteråt. Jag är mer van att träna på em eller tidig kväll då känns det ok att ta det lungt efteråt. Ibland tränar jag ett nedelmåttigt pass och jobbar em. Det går bra men blir lätt stressigt. Simträning var ju
Det är nog att vänja sej och äta ordentligt efteråt. Jag är mer van att träna på em eller tidig kväll då känns det ok att ta det lungt efteråt. Ibland tränar jag ett nedelmåttigt pass och jobbar em. Det går bra men blir lätt stressigt. Simträning var ju
Quote from Tomas Stöt on 30 August 2011, 05:53Jag simmar 6.30 4 ggr per vecka... När man väl är i vattnet så =) Äter frukost på jobbet efter. Skulle aldrig palla att simma efter jobbet...
Jag simmar 6.30 4 ggr per vecka... När man väl är i vattnet så =) Äter frukost på jobbet efter. Skulle aldrig palla att simma efter jobbet...
Quote from Funbeat user on 30 August 2011, 10:12Skulle aldrig palla att simma utan en rejäl frukost i magen!
(men har tur och kan äta precis innan träning utan problem, stod och åt vid å-kanten fem minuter före start i Vansbro i år... 🙂 )
Skulle aldrig palla att simma utan en rejäl frukost i magen!
(men har tur och kan äta precis innan träning utan problem, stod och åt vid å-kanten fem minuter före start i Vansbro i år... 🙂 )