Quote from Guest on 6 September 2012, 13:09Vill bara utfärda en liten varning för alla som pendlar förbi Huvudsta ridskola (vid Huvudsta Slott) i Sthlm.
Dom har nämligen lagt ut en temporär "fartbula" precis utanför ingången till ridskolan för att kunna dra några kablar till ett tält på andra sid
Vill bara utfärda en liten varning för alla som pendlar förbi Huvudsta ridskola (vid Huvudsta Slott) i Sthlm.
Dom har nämligen lagt ut en temporär "fartbula" precis utanför ingången till ridskolan för att kunna dra några kablar till ett tält på andra sid
Quote from Funbeat user on 6 September 2012, 13:19Tack för varningen - även om jag bor alldeles ovanför cyklar jag just nu inte där dagligen men det händer, så jag ska vara uppmärksam.
Tycker även att du ska anmäla det inträffade till polisen! Även om det inte leder någonvart MÅSTE den som lägger ut ett
Tack för varningen - även om jag bor alldeles ovanför cyklar jag just nu inte där dagligen men det händer, så jag ska vara uppmärksam.
Tycker även att du ska anmäla det inträffade till polisen! Även om det inte leder någonvart MÅSTE den som lägger ut ett
Quote from Funbeat user on 6 September 2012, 13:23Se
http://www.funbeat.se/blogs/show.aspx?Blogid=128342
http://www.funbeat.se/training/show.aspx?TrainingID=24406380
Se
http://www.funbeat.se/blogs/show.aspx?Blogid=128342
http://www.funbeat.se/training/show.aspx?TrainingID=24406380
Quote from Funbeat user on 6 September 2012, 13:46O fy tusan!
O fy tusan!
Quote from Funbeat user on 6 September 2012, 14:00Krya på dig. Trist att ingen varnade dig innan.
Krya på dig. Trist att ingen varnade dig innan.
Quote from Funbeat user on 6 September 2012, 14:37@Anders: Det var precis det hindret som fanns med på bilden i din länk. Som sagt, fler än jag som har missat det där så se upp.
Just nu är jag mest orolig för att få nån infektion i det öppna såret så jag inte kan springa Sthlm Halvmara nästa helg. Har e
@Anders: Det var precis det hindret som fanns med på bilden i din länk. Som sagt, fler än jag som har missat det där så se upp.
Just nu är jag mest orolig för att få nån infektion i det öppna såret så jag inte kan springa Sthlm Halvmara nästa helg. Har e
Quote from Funbeat user on 6 September 2012, 15:35Trist att du vurpade, hoppas att du kan springa ändå! Passerade där för ett par dagar sedan men hade bättre siktförhållanden och såg det ordentligt. Tycker att utformningen med väldigt kantig profil gör att man måste sakta ner ordentligt (<10 km/h) eller
Trist att du vurpade, hoppas att du kan springa ändå! Passerade där för ett par dagar sedan men hade bättre siktförhållanden och såg det ordentligt. Tycker att utformningen med väldigt kantig profil gör att man måste sakta ner ordentligt (<10 km/h) eller
Quote from Bertil Nolheim on 6 September 2012, 16:00Hade en liknande bula på min väg till jobbet för ett tag sedan. Man skulle ju önska att den åtminstone var lite färggladare och med reflexer på sidorna.
Hade en liknande bula på min väg till jobbet för ett tag sedan. Man skulle ju önska att den åtminstone var lite färggladare och med reflexer på sidorna.
Quote from Funbeat user on 8 September 2012, 21:13ja det där guppet har jag med varit på.. turligt nog i dagsljus! usch och fy
ja det där guppet har jag med varit på.. turligt nog i dagsljus! usch och fy
Quote from Funbeat user on 8 September 2012, 22:32Ingen mer än jag som råkat ut för de där gula plastringarna de lägger ut som tillfälliga fartsänkare vid vägarbeten och liknande? Blir som bananskal vid väta..
Ingen mer än jag som råkat ut för de där gula plastringarna de lägger ut som tillfälliga fartsänkare vid vägarbeten och liknande? Blir som bananskal vid väta..