Quote from j sollerman on 1 May 2012, 14:21Man hör ju ändå inte speciellt mycket när man simmar frisim.
Man hör ju ändå inte speciellt mycket när man simmar frisim.
Quote from Funbeat user on 1 May 2012, 16:05Jag vet rätt många simmare som använder öronproppar och det är väl egentligen ingen skillnad mot att lyssna på musik (jo, det är det förstås, men jag menar vad det gäller att uppfatta ljud runt omkring). Men i öppet vatten skulle jag nog undvika det.
Jag vet rätt många simmare som använder öronproppar och det är väl egentligen ingen skillnad mot att lyssna på musik (jo, det är det förstås, men jag menar vad det gäller att uppfatta ljud runt omkring). Men i öppet vatten skulle jag nog undvika det.
Quote from Funbeat user on 2 May 2012, 09:52En kille i Sollentuna simhall kör med musik, han tycker det funkar bra, jag har frågat nämligen.
Dock inget för mig som vill redan har "radion/ itunes" som spelar i skallen 🙂
En kille i Sollentuna simhall kör med musik, han tycker det funkar bra, jag har frågat nämligen.
Dock inget för mig som vill redan har "radion/ itunes" som spelar i skallen 🙂
Quote from Funbeat user on 3 May 2012, 10:19Tänk att lyssna på en spännande deckare medans man simmar långpass inomhus. Det kan inte vara så dumt! Jag brukar titta på Dallas (på DVD) när jag cyklar på trainern, det är väl ungefär samma sak.
Däremot vid löpning/simning/cykling ute i den fria frisk
Tänk att lyssna på en spännande deckare medans man simmar långpass inomhus. Det kan inte vara så dumt! Jag brukar titta på Dallas (på DVD) när jag cyklar på trainern, det är väl ungefär samma sak.
Däremot vid löpning/simning/cykling ute i den fria frisk
Quote from Funbeat user on 3 May 2012, 12:01Vilken musik passar bäst vid simning då? 😉
Vilken musik passar bäst vid simning då? 😉
Quote from Funbeat user on 3 May 2012, 17:33Detta är något för Ryan och de andra som simmar open water 😉
http://www.youtube.com/watch?v=7D0fadXkwfo
Detta är något för Ryan och de andra som simmar open water 😉
http://www.youtube.com/watch?v=7D0fadXkwfo
Quote from Funbeat user on 4 May 2012, 08:46Jag kör ibland med MP3 spelare när jag tränar simning i hall och det fungerar riktigt bra.
Jag kör ibland med MP3 spelare när jag tränar simning i hall och det fungerar riktigt bra.
Quote from Funbeat user on 6 May 2012, 22:26Var har ni mp3-spelaren medan ni simmar? I badbyxor?
Var har ni mp3-spelaren medan ni simmar? I badbyxor?
Quote from Funbeat user on 7 May 2012, 04:53Fastklämd i glasögon banden eller i neopren hållaren runt överarmen
Bild:http://images.staticjw.com/swi/7258/mp32112-3.jpg
Fastklämd i glasögon banden eller i neopren hållaren runt överarmen
Quote from Funbeat user on 7 May 2012, 04:56bild:http://i.ytimg.com/vi/n7bWqhd9HZk/0.jpg