Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningSportläkare / Maxpuls
You need to log in to create posts and topics.

Hej.
Jag har bestämt mig för att köra klassikern. Jag började med lidingöloppet. Jag sportar regelbundet men sedan i somras har jag ökad min träning kanska mycket. Jag undrar om det är dags att köra en sport check-up oss en specialiserad läkare som kan ko

Känner man att man vill göra en läkarkontroll så är det väl aldrig fel att göra det.
Jag har varit i kontakt med Klas Östberg på Solnakliniken för mina idrottsrelaterade hälsoproblem, typ ansträngningsastma.
Han har i stort sett bara idrottare och idrotts

Nu hittade jag länken till den där kliniken jag fick reklam om på lidingöloppet:
http://www.friskvårdsdoktorn.se/

Har någon besökt den?

Hehe. Den mottagningen skulle jag nog inte gå till i första taget. Spa och massage 🙂 Jag skulle vilja påstå att de har lanserat en suspekt affärsmodell för att vara en läkarmottagning.

Jag skulle aldrig gå till en läkare med ett sådant namn... 🙂

Låter som vitaminintsitutet i Schweiz ...

Klas Östberg på Solnakliniken tog inte emot nar jag testa...

Jag ramla in hos Jonas Kurman och han var en halvslö man som konstatera hälsporre och löparknä och så fick jag käka
antiinflamatoriskt medicin. Jag tar det fortfarande lungt och väntar på at

Jag lyckades på en tid hos Klas i morgon, jag ska berätta vad han säger!

Löparknä blev det! Och serjös klinik blev det också. Tack för tipset!

Kul att det ledde till nåt konstruktivt även om det inte är så kul att få en sån diagnos. Men nu vet du ju i alla fall hur du ska hantera det.