Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningTjejmilen kvartett?
You need to log in to create posts and topics.

12

Jag och Evelina söker två glada FB:are att bilda en kvartett med inför tjejmilen(som vi iaf nästan bestämt oss för att springa..)..någon sugen?

Kan inte den helgen 🙁

Lars - jag tror man måste vara tjej på tjejmilen!

Inte bråka nu Christer!

Kunde tjejer smyga i Vasaloppet en gång i tiden så skall det väl inte vara omöjligt om Lars nu gärna vill 😉

Varför vill man så gärna? Kan inte vi brudar få springa ifred någon gång? 😉

Nämen alltså kom igen nu, ingen som ska springa loppet??

Britta: Jag tror det skulle vara bättre om ni bestämt er till 100% att springa innan ni söker kvartettmedlemmar. Många tycker nog att det inte känns så kul att låsa upp sig i er kvartett om ni sedan bangar. 🙂

Nää..det kan du ju ha rätt i, men ändå, som intresseanmälan ens?? Hur som helst beställdes iaf flygbiljetter i morse så nu blir tjejmilen av för vår del 😀 kvartett eller ej! (Nån som är sugen annars så är fältet fortfarande öppet!)

Jag är jättesugen på tjejmilen. Men jag har aldrig sprungit så långt så jag väntar med anmälan tills jag är säker på att jag kan klara det.

Eller så anmäler du dig, så får du en morot 😉

Jag tror på dig, bara du tar det lugnt och inte stressar.

12