Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

12

Hej,
Smygtävling vet jag inte direkt, du hittade ju oss och var med och simmade Karin eller hur? 🙂 Någon hallonsoda efteråt såg jag dock aldrig till - var serverades den?
Kul var det i alla fall och nästan en tradition eftersom det var andra året.

Jag

Kollade på hemsidan men den ser inte helt aktuell ut kanske.
Kvällstiden på måndagar för simteknikträning gäller den?

Ooops...det blev ingen Hallonsoda-servering. Förlåt.
Funderar på att gå på crawl-kursen som är på måndagarna, men den har kanske inte så mycket med triathlon att göra, eller?
Ska betalas den 23:e, JO TJENA. 5 öre kvar på kontot. 🙁

Hej,
jag skulle gärna vilja simträna i Södertälje under höst-vinter.
När drar ni igång och kan man komma och provträna någongång?

Hej alla 🙂
Nu har SSStriathlon kört igång H2011 träning.

Om ni är intresserade så kontakta mig för en första träning med klubben. Jag uppdaterade hemsidan nyss och titta in på http://www.sss.se och välj flik "triathlon". Sen om ni vill anmäla er direkt så g

Hur anmäler man sig till det 11sep? Vad kostar det om man inte är medlem? Är jag medlem om jag har betalat 200 till sss i samband med en crawlkurs? Många frågor här.

Hej alla, välkomna till sydpoolen nu på söndag. Ingen kostnad. Dock vill ha en anmälan till anders@sss.se 🙂 Vi ses..

Månadsaktivitet Sö 11 September 09.00
Södertälje Triathlon

Söndagen den 11 september kl08.00-11.00 sydpoolen

Upplägg:

Insläpp 0745

Hej, vi försöker få ihop en grupp som vill träna söndagmorgon. Just nu är vi bara några stycken så det vore kul om det finns fler som vill vara med.

08-09 simning
09-12 Triathlonspinning (startar i Nov)

Plats: Sydpoolen (utanför SSS entré)
Kom på sö 23/

23/10 & 30/10 ska det vara 🙂 Hör av er innan Mess/tel

Den 13 november 08.00 kör vi en triathlondag igen, anmälan till anders@sss.se:

Program:
Crawl intro med Anders
Spinning (tri- träning) med Kjell
Löpning med Jocke

12