Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumCykelÄntligen!!! Endast för tjejer!! …
You need to log in to create posts and topics.

Ah, då har jag åldern inne ... Annars tänker man sig ju att veteran betyder någon med tio eller åtminstone fem genomförda tävlingar/lopp ... erfaret "gråskägg" 😉

eller veteran när man börjar närma sig pensionsåldern. Nu bir man veteran lagom till 30årskrisen, två flugor i en smäll, gör att man får ännu mera ångest;)
Synd att man inte fan tjusningen med cykel tidgare

Synd att jag inte visste det tidigare,ska cykla halvvättern då.En cykelresa hade inte varit helt fel att vinna (H)

Halvvättern ÄR en cykelresa!

Hej.

Halvvättern (15 mil), är (kan vara) ett schysst LSD-pass.

Vänligen

P.

LSD är inte bra http://sv.wikipedia.org/wiki/LSD

Välkommen tillbaka P, har du varit på repmånad?

Ja tyvärr så är det ju ut så att några klassiska motionslopp får strykas i år.. Hoppas att man kan sprida ut det en aning bättre nästa år!

Hej kalle.

Nej då. Jag har varit på en rekresa med "familjen". Repmånad, det kan man bara se på film nu mera;)

Och LSD är visst bra, men inte i för stora doser. Å så kanske vi inte pratar om samma typ av LSD.

Vänligen

P.

rekresa och "familjen" - du är allt bra mystisk du Mr. P.

Hej Christer.

Ja man måste se sig om här i världen. Inte bara sitta hemma på (under) en stubbe i skogen eller gräva ner sig i en snödriva. Nej lite varm sand under fötterna är sällan fel. Bara den inte är för varm.

Vänligen

P.