Quote from ellen olsson on 19 March 2009, 22:11En av våra mest välmeriterade cyklister...
http://www.sitodelciclismo.net/coureurfichestats.php?coureurid=2201
En av våra mest välmeriterade cyklister...
http://www.sitodelciclismo.net/coureurfichestats.php?coureurid=2201
Quote from Funbeat user on 19 March 2009, 22:23Ah, ok. Jag är bara en glad amatör så jag har inte koll på de riktiga cyklisterna.
Önskar honom all välgång med sin cykelfynd sida. Tycker däremot hans kompisar kan lägga ner reklampostningarna på forumen.
Ah, ok. Jag är bara en glad amatör så jag har inte koll på de riktiga cyklisterna.
Önskar honom all välgång med sin cykelfynd sida. Tycker däremot hans kompisar kan lägga ner reklampostningarna på forumen.
Quote from Funbeat user on 20 March 2009, 07:59Det hade varit snyggare gjort om han hade skrivit ett rent reklaminlägg istället för att försöka dölja det i nått förslag som medmänniska. Reklam e ju inte så tokigt, kan ju t.o.m vara så att sidan kunde ha varit väldigt bra och då hade iaf jag tyckt att
Det hade varit snyggare gjort om han hade skrivit ett rent reklaminlägg istället för att försöka dölja det i nått förslag som medmänniska. Reklam e ju inte så tokigt, kan ju t.o.m vara så att sidan kunde ha varit väldigt bra och då hade iaf jag tyckt att
Quote from Funbeat user on 20 March 2009, 09:20Pierre, då antar jag att du inte har några problem med att betala för att använda FB?
Pierre, då antar jag att du inte har några problem med att betala för att använda FB?
Quote from Funbeat user on 20 March 2009, 15:00Nej det skulle jag med lätthet göra.
EDIT: Ursäkta om jag är korkad men vad har en eventuell betalning av FB med reklam att göra?
Nej det skulle jag med lätthet göra.
EDIT: Ursäkta om jag är korkad men vad har en eventuell betalning av FB med reklam att göra?
Quote from Funbeat user on 20 March 2009, 15:22Reklambanners som "någon" betalar för ger pengar till driften av Funbeat. Gratis reklam i forumena generar inga pengar ==> ingen drift ==> inget FB.
Alternativet är att vi medlemmar börjar betala för driften.
Reklambanners som "någon" betalar för ger pengar till driften av Funbeat. Gratis reklam i forumena generar inga pengar ==> ingen drift ==> inget FB.
Alternativet är att vi medlemmar börjar betala för driften.
Quote from Funbeat user on 20 March 2009, 15:31Jo det är iofs sant, men gemeneman gör ju reklam på detta forum, säger jag att jag har köpt någonting som är kanonbra på biltema t.ex. så är ju det reklam. Att ha en banner som hela tiden ligger synlig för användaren måste ju ha ett väldigt mycket större
Jo det är iofs sant, men gemeneman gör ju reklam på detta forum, säger jag att jag har köpt någonting som är kanonbra på biltema t.ex. så är ju det reklam. Att ha en banner som hela tiden ligger synlig för användaren måste ju ha ett väldigt mycket större
Quote from Funbeat user on 20 March 2009, 16:05Viss skillnad att göra reklam för något som "man" har egna ekonomiska intressen i.
Viss skillnad att göra reklam för något som "man" har egna ekonomiska intressen i.
Quote from Funbeat user on 20 March 2009, 16:08Där håller jag helt med dig David. Sen tror jag iofs inte att annonsörerna drar sig ur FB p.g.a. någon sådan reklam i forumet, men men det är fult ändå.
Där håller jag helt med dig David. Sen tror jag iofs inte att annonsörerna drar sig ur FB p.g.a. någon sådan reklam i forumet, men men det är fult ändå.
Quote from Funbeat user on 20 March 2009, 16:14Vadå drar sig ur? Vill någon göra reklam så betala Olle.
Vadå drar sig ur? Vill någon göra reklam så betala Olle.