Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumCykelAtt lämna dyra cyklar i cykelstäl …
You need to log in to create posts and topics.

Spöa Skiten = SS?

P: Om barnsadlar: Ja, jag och frugan har två fästen till en barnsadel, ett enkelt klick och man lyfter bort den, så den kommer stanna på dagiset när man lämnar honom, så då kan båda enkelt lämna och hämta grabben utan att behöva lämna barnsadeln ute. (H)

Appapp, språkpolisen rycker in! Det heter järnvägsstation, inte tågstation.

Nej David.

SSU = spöa skiten ur.

Vänligen

P.

Man kanske får lov att engagera sig och driva igenom något lokalt projekt för att få kommunen att installera något i stil med detta: http://www.biketree.com/ (fast med skena man ställer båda hjulen på så att man kan låsa hojjen innan den lyfts upp)

Dessa finns vid Linköpings järnvägsstation!

BILD:http://www.linkoping.se/ImageVault/Images/height_96/width_156/storage_Edited/filename_BPcub0HSR8_7zkrCzzJT.gif/id_139/ImageVaultHandler.aspx BILD:http://www.linkoping.se/ImageVault/Images/height_96/width_1

Superintressant Susse. Googlade fram detta: http://www.linkoping.se/Trafik-resor/Cykling/Cykelparkeringar/ men har någon mer teknisk information eller bakgrundsinformation kring denna lösning skulle jag bli jätteglad 🙂

Va fan, har de uppfunnit en urinoar för cyklar nu.

*asg*

Köp en Moulton eller annan hopfällbar cykel och ta med
på tåget vetja.