Quote from Guest on 10 December 2012, 10:43Bilder från årets lopp. Vi håller på o skapa en separat hemsida för loppet 2013. Återkommer med info. Kolla bilderna här boras.6-timmars.se
Bilder från årets lopp. Vi håller på o skapa en separat hemsida för loppet 2013. Återkommer med info. Kolla bilderna här boras.6-timmars.se
Quote from Elias Engqvist on 10 December 2012, 10:53Kalle, om du skriver så här så blir det en klickbar länk:
http://www.boras.6-timmars.se
Kalle, om du skriver så här så blir det en klickbar länk:
http://www.boras.6-timmars.se
Quote from Funbeat user on 10 December 2012, 11:08Och om man även anger rätt länk som är http://boras.6-timmars.se blir det ännu bättre.
Och om man även anger rätt länk som är http://boras.6-timmars.se blir det ännu bättre.
Quote from Elias Engqvist on 10 December 2012, 11:13Nilkas, vad är skillnaden? (mer än www.)?
Nilkas, vad är skillnaden? (mer än www.)?
Quote from Funbeat user on 10 December 2012, 11:16Båda leder till samma ställe, så vad är problemet?
Båda leder till samma ställe, så vad är problemet?
Quote from Funbeat user on 10 December 2012, 11:35Vad problemet är? Då menar ni bortsett från att den första webbadressen (med www) inte fungerar, eller?
Vad problemet är? Då menar ni bortsett från att den första webbadressen (med www) inte fungerar, eller?
Quote from Funbeat user on 10 December 2012, 11:37Skillnaden är just www. När jag tryckte på den första länken funkade det inte.
Huvuddomänen är http://www.6-timmars.se/
Subdomänen som bilderna ligger på är boras.6-timmars.se, alltså inte www som indikerar huvuddomänen.www.boras.6-timmars.se blir allt
Skillnaden är just www. När jag tryckte på den första länken funkade det inte.
Huvuddomänen är http://www.6-timmars.se/
Subdomänen som bilderna ligger på är boras.6-timmars.se, alltså inte www som indikerar huvuddomänen.
http://www.boras.6-timmars.se blir allt
Quote from Funbeat user on 10 December 2012, 11:44Ok, jag förstod inte diskussionen alls eftersom alla länkarna fungerat för mig, men då är jag med på vad det gällde 🙂
Ok, jag förstod inte diskussionen alls eftersom alla länkarna fungerat för mig, men då är jag med på vad det gällde 🙂
Quote from Funbeat user on 10 December 2012, 13:38Bägge adresserna resolvar till samma IP-adress. Nuff said. 🙂
Edit:
Från nslookupNon-authoritative answer:
Name: boras.6-timmars.se
Address: 46.30.211.55Non-authoritative answer:
Name: www.boras.6-timmars.se
Address: 46.30.211.55
Bägge adresserna resolvar till samma IP-adress. Nuff said. 🙂
Edit:
Från nslookup
Non-authoritative answer:
Name: boras.6-timmars.se
Address: 46.30.211.55
Non-authoritative answer:
Name: http://www.boras.6-timmars.se
Address: 46.30.211.55
Quote from Funbeat user on 10 December 2012, 14:11Härliga bilder som visar på löparglädje 🙂
Det var ett riktigt bra arrangemang och jag hoppas verkligen på att det kommer igen nästa år och att jag kan vara med då!
Härliga bilder som visar på löparglädje 🙂
Det var ett riktigt bra arrangemang och jag hoppas verkligen på att det kommer igen nästa år och att jag kan vara med då!