Quote from Håkan Öhling on 27 September 2011, 19:14Köp en 405 för det priset. Jag har en och är väldigt nöjd. Ringen funkar dåligt När man har långärmat och är svettig- men den kan man enkelt stänga av.
Köp en 405 för det priset. Jag har en och är väldigt nöjd. Ringen funkar dåligt När man har långärmat och är svettig- men den kan man enkelt stänga av.
Quote from Funbeat user on 28 September 2011, 20:07Min 405:a är mycket bra - barerat på mina egna högst ovetenskapliga erfareneheter. Har inte haft några problem m fukt. Jag badade med den hela sommaren. Det jag kan sätta på minussidan är;
Batteritiden är INTE åtta timmar - max hälften
Det tar en stund
Min 405:a är mycket bra - barerat på mina egna högst ovetenskapliga erfareneheter. Har inte haft några problem m fukt. Jag badade med den hela sommaren. Det jag kan sätta på minussidan är;
Batteritiden är INTE åtta timmar - max hälften
Det tar en stund
Quote from Funbeat user on 28 September 2011, 20:09CX finns - för 200 kr mer http://www.webhallen.com/hemelektronik/132726-garmin_forerunner_405cx_hrm
CX finns - för 200 kr mer http://www.webhallen.com/hemelektronik/132726-garmin_forerunner_405cx_hrm
Quote from Funbeat user on 30 September 2011, 13:10Jag är också nöjd med 405.
Eftersom jag vet hur touch-ringen reagerar på fukt så låser jag ringen (enkelt att göra) när jag ska springa om det regnar eller den riskerar bli fuktig på annat sätt.
Bra pris!
Jag är också nöjd med 405.
Eftersom jag vet hur touch-ringen reagerar på fukt så låser jag ringen (enkelt att göra) när jag ska springa om det regnar eller den riskerar bli fuktig på annat sätt.
Bra pris!
Quote from Funbeat user on 30 September 2011, 13:55Varför måste ni hålla på med boetten när ni är ute och springer? 405an är grym, köp den.
Varför måste ni hålla på med boetten när ni är ute och springer? 405an är grym, köp den.
Quote from Funbeat user on 10 October 2011, 21:13Jag håller med Jesper. jag har en 405a och är mycket nöjd. Men jag leker inte heller med klockan när jag tränar.
Jag håller med Jesper. jag har en 405a och är mycket nöjd. Men jag leker inte heller med klockan när jag tränar.
Quote from Funbeat user on 11 October 2011, 08:50Leker? Jag skulle inte klassa det som lek att kunna sätta på belysningen om det är mörkt. Eller stänga av ett puls-alarm eller dyl. som man glömde på innan man gav sig ut.
Leker? Jag skulle inte klassa det som lek att kunna sätta på belysningen om det är mörkt. Eller stänga av ett puls-alarm eller dyl. som man glömde på innan man gav sig ut.
Quote from Funbeat user on 11 October 2011, 11:25Jag tror vi använder klockan på olika sätt helt enkelt.
Ni som tror att ni har ett behov av att ändra inställningar under pågående träningspass skall nog köpa en annan klocka.Sen verkar det vara skillnad mellan olika klockor. I de allra flesta fall kan
Jag tror vi använder klockan på olika sätt helt enkelt.
Ni som tror att ni har ett behov av att ändra inställningar under pågående träningspass skall nog köpa en annan klocka.
Sen verkar det vara skillnad mellan olika klockor. I de allra flesta fall kan
Quote from Funbeat user on 15 October 2011, 09:43Samma här: gillar min 405. Använder touchringen för att få upp olika bilder under löpningens gång och har sällan problem.
Samma här: gillar min 405. Använder touchringen för att få upp olika bilder under löpningens gång och har sällan problem.
Quote from Funbeat user on 28 October 2011, 11:23På den tiden jag hade en 405:a (har en 310xt nu) så aktiverade auto-scroll, låste knapparna och så var det bra med det.
På den tiden jag hade en 405:a (har en 310xt nu) så aktiverade auto-scroll, låste knapparna och så var det bra med det.