Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningKöpråd angående Garmin 310XT
You need to log in to create posts and topics.

tjena!

skulle vilja ha feedback från ngn som har garmin 310XT för att göra valet av min nästa puls/gps klocka lättare. tänker ha den för löpning och cykel.

tack på förhand!

Jag gillar den skarpt, men det har varit rätt mycket strul med min. Har fått toalåterställa klockan två gånger för den låst sig och så har jag bytt ut den mot en ny för laddningen inte funkade. Känns som det varit en rad barnsjukdomar som förhoppningsvis

Min fungerar bra, använder den både till löpning, racer och mtb.

Kolla här: http://www.funbeat.se/groups/overview.aspx?GroupID=89

Annars finns gruppen för (miss)nöjda Garminägare med problemlösningar.

tack för synpunkterna och länk!

har förstått att det finns eller har funnits en del barnsjukdomar men att det finns ny mjukvara att ladda ner efter kontakt med garmin. känns som ett bra, givande och kul träningsredskap!

Hej!Jag har fått den utbytt två gånger!inom 2 veckors period pga att den "hängt"sig !Den tredje klockan tappade jag på min 3dje löprunda,utan att hitta den!Jo lite "sörjde" jag men!Det var nog menat så för mig!Kanske att rekomendera om ett tag då garmin f

Min Garmin 310XT har också lagt av.
Fick ni den utbytt ?

Annars är den en underbar klocka.

Den inställningen gillar jag: Förutom att den går sönder tycker jag att det är en utmärkt klocka!

Ajdå, de låter ju som en riktig jävla sopklocka...