Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumCykelPolar cykeldatorer?
You need to log in to create posts and topics.

12

Körde precis första rundan med CS200 som ja köpte tidigare idag..

Va jag märkte så tappade jag ingen signal alls faktiskt? Sen kanske inte jag är en den mest känsligaste personen av alla.. men dock!

Jag låg säkert 2-3 km 4-5 meter från järnvägsspår med

Tobias:
Okej, så cs100:an har stöd för kadens, men man måste alltså köpa till en givare? Struligt *suck*

och cs200 har minne för 7 rundor medans cs100 har för en

Precis. Och en kadensgivare kostar väl typ lika mycket som prisskillnaden.

Jag är supernöjd med min Polar CS200, den fungerar perfekt. Den är mer robust än tex Sigmas cykeldatorer.

Jag har köpt en 200 strax innan VR. Funkar klockrent tills nu. Bara det att den visar så låg snitt hastighet ??? (H)

Min Polar CS300 fungerar för det mesta bra, men vid träning i grupp har jag vid en del tillfällen märkt att den blivit störd och visar helt felaktiga värden.

Köp deras nya Polar RS800CX Pro Team Edition istället. Släpptes för några veckor sedan. Jag är själv mkt nöjd med den så rekomenderas. (t+)

http://www.polarpuls.com/sv/produkter/cykel/RS800CX_PTE_bike

http://www.polarcycling.com/product_detail.php?curre

Min erfarenhet av Polar CS200cad efter att drygt två år är bara positiva!
Högsta betyg och inga fel i närhet av järnväg eller i grupp med andra Polar produkter både inom och utomhus. Vädigt bra produkt som jag rekommenderar alla som vill ha en bra och för

12