Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningSkönt med sällskap.
You need to log in to create posts and topics.

Saknar min hund (hon vill inte springa 🙁 )

Min hund är inte heller så pigg på att springa, jag får mest dra omkring henne. Enklast är när vi kommer ut lite mer i vildmarken så hon kan vara lös.

Men jag ska nog tillåta herrsällskapet att hänga med på löprundan någon dag så får vi se hur det går 🙂

De bästa passen att ha sällskap på är intervallpass på bana, tycker jag. För då kan var och en springa i sitt eget tempo. Man behöver inte ens köra samma slags intervaller, det blir socialt ändå med lite snack före, efter och i vilorna mellan intervallern

Kör nåt slags intervaller med min dotter på löparbanan, hon cyklar när jag springer.

Anders jo de är bra med sällskap de tycker jag med

Jag brukar springa med min mammas lilla vovve, 6 kilo och jättesnabb. Att springa är det bästa han vet! 😀 När man har en sån liten kanon med sig så blir man jättepeppad och orkar jogga/springa hela sträckan man tänkt sig!

//Lina

tyvärr kan inte jag springa alls pga knäna och har inga reflexer men de blir promenader + cykling

Kom nyligen hem efter ett snabbdistanspass med c:a 40 kompisar 🙂

Halvmaratonträningen på tisdagar vid Ösetrmalms IP, stockholm.

Med så många finns det alltid någon på samma nivå som en själv... Kul o inspirerande!

Christer:

Måste man inte vara typ medlem för att delta?

Jo, det var en anmälningsavgift på 300 tror jag...ville bara berätta ... vet inte om det går att gå med nu