Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Kommer inte regnet snart så att jag kan ut och springa? De lovde ju ett rejält regnoväder framåt eftermiddagen, men jag väntar och väntar och tycker då bara att det blir soligare! Snart börjar jag att misströsta!
Men OM jag går och äter lite nu, och istäl

Om jag var du skulle jag hålla mig undan från öppna fält ikväll: http://www.corren.se/ostergotland/?articleId=4926805&date=&menuids=

På SMHIS radarbilds-sida följer du ganska väl regnskurarnas rörelse: http://www.smhi.se/cmp/jsp/polopoly.jsp?d=5499&l=sv

Det kom HIT iaf! (södra Dalarna) och nu när åskan har mullrat förbi och regnet har upphört ska jag ut och gå lååångt! *glad*

Ann, det var just det där åskovädret jag suktar efter! 😉 Men, ok, jag ska väl hålla mig borta från de öppna fälten....
Anders, den funktionen hade jag glömt! Ser ut som om jag får vänta liiiite till!

Vad kul, ännu en som gillar att springa i regn :D....visst är det underbart! Och om man har schampo och tvål med sig på rundan kan man vaska av sig i slutet så har man det gjort (t+)

Ja, speciellt på sommaren tycker jag att det är skönt att springa i (svalkande) regn! Jag presterar bättre om det är svalt /kallt, och tycker egentligen inte om att springa på sommaren. Vår, försommar och höst är bäst! Gillar att springa på vintern också,

Älskar att springa i regn. Så gött å andas (FLÅSA) då!

Nej , regnet får gärna hålla sig borta i 1 1/2 vecka till. Inte kul att ha blöta kalla barn att ta hand om och bada med efter simskolan.

Nu hörde jag prexis på radion att Linköping kommer att få en djävla ordentlig störtflod typ under natten....80 mm på några timmar å översvämningar å joggare som måste simma hem etc....hemskt ruskiga nyheter Susanne.;)