Quote from Funbeat user on 29 February 2012, 20:37Jag citerar mig själv från en gammal tråd om bla BTR och Murakami:
"På tal om Murakami, är det bara jag som tycker hans löparbok är dötråkig? Jag har iofs bara kommit igenom drygt hälften, men har tappat intresset helt och det var ett tag sen jag senast
Jag citerar mig själv från en gammal tråd om bla BTR och Murakami:
"På tal om Murakami, är det bara jag som tycker hans löparbok är dötråkig? Jag har iofs bara kommit igenom drygt hälften, men har tappat intresset helt och det var ett tag sen jag senast
Quote from Funbeat user on 29 February 2012, 21:23Det är väl det gamla vanliga, att vi alla tänker och tycker olika. Jag gillade Murakamis bok för att den är eftertänksam, har en undertext om prestation/åldrande och för att han tänker väldigt annorlunda än vad jag gör. Jag hade kanske inte tagit till mig
Det är väl det gamla vanliga, att vi alla tänker och tycker olika. Jag gillade Murakamis bok för att den är eftertänksam, har en undertext om prestation/åldrande och för att han tänker väldigt annorlunda än vad jag gör. Jag hade kanske inte tagit till mig
Quote from Funbeat user on 29 February 2012, 21:42Jag älskade Murakamis bok och tvingade mig igenom Born to run.
Jag älskade Murakamis bok och tvingade mig igenom Born to run.
Quote from Funbeat user on 29 February 2012, 21:54Man kan väl inte jämföra Murakamis bok med den typen av löparböcker som efterfrågas här. Det är ju skönlitteratur, inte en faktabok utan en personlig betraktelse över hans förhållande till sitt tränande och ingenting annat.
Man kan väl inte jämföra Murakamis bok med den typen av löparböcker som efterfrågas här. Det är ju skönlitteratur, inte en faktabok utan en personlig betraktelse över hans förhållande till sitt tränande och ingenting annat.
Quote from Funbeat user on 29 February 2012, 22:05Trådskaparen efterfrågade inspiration och det kan man få på många sätt.
Trådskaparen efterfrågade inspiration och det kan man få på många sätt.
Quote from Funbeat user on 29 February 2012, 22:07Det har du rätt i Mikael. Kollade inte TS första inlägg 🙂
Det har du rätt i Mikael. Kollade inte TS första inlägg 🙂
Quote from Funbeat user on 29 February 2012, 22:09Då rekommenderar jag som många andra Mackans bok, Lore of Running och Murakamis alster!
Då rekommenderar jag som många andra Mackans bok, Lore of Running och Murakamis alster!
Quote from Elias Engqvist on 29 February 2012, 23:52Jag tyckte också att Murakamis bok var ett sömnpiller (om någon undrar)
Jag tyckte också att Murakamis bok var ett sömnpiller (om någon undrar)
Quote from Funbeat user on 1 March 2012, 08:36Grymt inspirerande bok om Braam Malherbe som springer hela längden av kinesiska muren i välgörenhetssyfte. Kanske inte så mycket om löpteknik men extremt inspirerande.
http://www.amazon.com/Great-Run-Conquering-Sleeping-Recreation/dp/1920289054/ref=sr_1_
Grymt inspirerande bok om Braam Malherbe som springer hela längden av kinesiska muren i välgörenhetssyfte. Kanske inte så mycket om löpteknik men extremt inspirerande.
Quote from Christer Berg on 2 March 2012, 20:06Som misstänkt anlände inte Mackans bok i tid till helgen. Så går det när man snålar och inte tar A post 😉
Ja, ja. Får något trevligt att se fram emot till nästa vecka istället.
Om inte annat kanske jag tar en tur till bibblan imorgon.
Som misstänkt anlände inte Mackans bok i tid till helgen. Så går det när man snålar och inte tar A post 😉
Ja, ja. Får något trevligt att se fram emot till nästa vecka istället.
Om inte annat kanske jag tar en tur till bibblan imorgon.