Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Jag gissar 1:54 (5:24/km) och hoppas på 1:50 (5:13/km). Träningen har gått ganska bra den senaste tiden så man kan ju alltid hoppas.

"Gå ut hårt. För att sedan öka. Avsluta men en spurt"- Okänd.

Ja, det blev någonstans mittemellan, 1:52:21. Gick på 1:50

Sprang in på 2:00:55...... men hade mycket ork kvar!! 🙂 måste bli ännu bättre till nästan är !! 🙂 🙂

Jag gick in på 2:02:22 vilket jag är fruktansvärt missnöjd över. Började dagen med förkylning och trängseln ska vi inte tala om - tyckte det var trångt hela varvet runt. Kanske något lättare mitten av hisingen.
Nästa år siktar jag på under 1:55:00 😀

Jag kan inte hitta mellantider från varvet någonstans än. Har dom inte lagt in det?
Eller har någon en bra länk som jag missat?

Tack för hjälp om någon vet.

Nu har dom lagt ut mellantiderna på siten. 🙂

http://www.goteborgsvarvet.com/NR/exeres/9AB1954D-4054-4D89-A476-825FB0463150.htm Så man slipper leta och få gråa hår som jag 😉

jag trodde alla redan hade hittat sina mellantider på
http://www.sportsim.com/splitsim/goteborg/goteborg.php

där har man ju kunnat leka sedan måndagen efter loppet...

Ja, den har jag ju sett men jag har inte lyckats får fram tider i klartext där hur jag än pillat fram o tillbaks. När man kollar mellantiderna, dessa fem talande kolumner
är det intressant att se hur tiden på första milen ger en hint om sluttid. Man kan o

Starta simuleringen och stoppa efter en stund. För markören till den färg du vill kolla - vips! Så står hans/hennes alla mellantider på skärmen 🙂

Gjorde en snabbkoll och... ja det stämmer! Men tycker ändå det borde finnas en knapp: Tryck här om du vill se dina mellantider.