Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningGissa min halvmaratid nästa år!
You need to log in to create posts and topics.

Jamen dåså G-man - mot 1,18! 🙂

1:18:19 får du gärna göra. 😉
Ligger nog inom räckhåll också.

Ja, jag håller nog med dig där Markus. Om jag tragglat på i samma spår hade jag nog kommit ner till låga 1:20, jag måste nog förändra lite om jag skall ta mig nedåt. Förändra skall jag! Börjar med mängdökning så jag har en bra grund att stå på så får vi s

1,20,45

Jadå. Under 1:20 kommer du - tror du har hittat vägen förbi de värsta ebola-atackerna nu, och inspirationen från Kenyaresan kommer att gerenera minst ett par månaders extra bra träning. Låga 1:19.

Hoppas på en bra BLOGG från den Kenya resan G-Man.. när var det du skulle åka?
Med tanke på det träningslägret kanske man skulle revidera sin gissning 😉

Ja, pusselbitarna har börjat falla på plats denna säsong och jag har en bra grundidé om hur jag skall träna nästa säsong.

Läste i en diskussion på letsrun som Lars Brinkhoff länkade till om att det var bättre för löpare med långsamma fibrer att inte trän

Jadå Jonas, jag skall skriva en blogg när jag kommer hem! Åker mellan 2-16/1 2010. Skall bli så grymt!