Quote from Funbeat user on 18 August 2012, 23:02Heroes hour är nu slut!
Heroes hour är nu slut!
Quote from Funbeat user on 18 August 2012, 23:25Tänk om de hade kunnat, åt minststånne, satt upp en webcam över målområdet. Så kul det hade varit att se alla komma i mål.
Tänk om de hade kunnat, åt minststånne, satt upp en webcam över målområdet. Så kul det hade varit att se alla komma i mål.
Quote from Funbeat user on 18 August 2012, 23:28Tror det är svårt när stora drakar i USA bestämmer och köpt upp sändningsrättigheterna till tävlingarna.
Tror det är svårt när stora drakar i USA bestämmer och köpt upp sändningsrättigheterna till tävlingarna.
Quote from Funbeat user on 18 August 2012, 23:38Hm, så konstigt. Var det därför SVT bara hade ett liiitet inslag på 18sekunder om tävlingen?
Fanns det verkligen amerikanska tv-bolag på plats? Vilket? Eller rättare sagt, var, alltså på vilken tv-bolags hemsida kan man kanske få se något av loppet? Tävl
Hm, så konstigt. Var det därför SVT bara hade ett liiitet inslag på 18sekunder om tävlingen?
Fanns det verkligen amerikanska tv-bolag på plats? Vilket? Eller rättare sagt, var, alltså på vilken tv-bolags hemsida kan man kanske få se något av loppet? Tävl
Quote from Funbeat user on 19 August 2012, 00:03Fanns det någon svensk media på plats alls? Ja, alltså förutom SR och möjligen SVT(om de nu inte hade köpt det lilla klipp på 18sekunder vi kunde se på svtsportens hemsida)? Jag letar febrilt(jag erkänner att jag inte är en hejare på att hitta det jag let
Fanns det någon svensk media på plats alls? Ja, alltså förutom SR och möjligen SVT(om de nu inte hade köpt det lilla klipp på 18sekunder vi kunde se på svtsportens hemsida)? Jag letar febrilt(jag erkänner att jag inte är en hejare på att hitta det jag let
Quote from Funbeat user on 19 August 2012, 05:43lokaltidningarna www.barometern.se och www.ostran.se följde loppet och här finns bilder:
http://tomasrj.blogspot.se/
lokaltidningarna http://www.barometern.se och http://www.ostran.se följde loppet och här finns bilder:
http://tomasrj.blogspot.se/
Quote from Funbeat user on 19 August 2012, 07:59http://www.sportzpower.com/?q=content/ironman-ironman-703-endurance-triathlon-races-seal-tv-rights-deals-100-countries
Quote from Funbeat user on 19 August 2012, 08:00Jag körde min första IM igår i Kalmar och jag har aldrig sett så mycket folk runt en bana. Har Under cyklingen så kändes det som hela Öland gått man ur huse för att heja på oss deltagare, det samma gäller den andra cykelslinga runt Läckeby.
Löpningen gen
Jag körde min första IM igår i Kalmar och jag har aldrig sett så mycket folk runt en bana. Har Under cyklingen så kändes det som hela Öland gått man ur huse för att heja på oss deltagare, det samma gäller den andra cykelslinga runt Läckeby.
Löpningen gen
Quote from Funbeat user on 19 August 2012, 08:20Jag har filmat och fottat en del i Mörbylånga på Öland samt i målområdet, tyvärr har jag inte wi-fi i sommarstugan så jag orkar inte slänga upp allt (så segt) men här har ni lite film, kanske är någon av er med.
Täten på cykel
http://youtube.com/watch?v=
Jag har filmat och fottat en del i Mörbylånga på Öland samt i målområdet, tyvärr har jag inte wi-fi i sommarstugan så jag orkar inte slänga upp allt (så segt) men här har ni lite film, kanske är någon av er med.
Täten på cykel
http://youtube.com/watch?v=
Quote from Funbeat user on 19 August 2012, 08:25Om man skippar ".m" i länkarna ovan kommer man till webb-versionen av Youtube, istället för mobilversionen.
Om man skippar ".m" i länkarna ovan kommer man till webb-versionen av Youtube, istället för mobilversionen.