Quote from Funbeat user on 29 December 2011, 08:18Hade 3+ km till campingen i år.. det var lååångt 🙂
Hade 3+ km till campingen i år.. det var lååångt 🙂
Quote from Funbeat user on 4 January 2012, 00:40Då var anmälan inskickad. Nu är det bara lite träning som skall till...
Då var anmälan inskickad. Nu är det bara lite träning som skall till...
Quote from Funbeat user on 9 January 2012, 09:29Jag är av den åsikten att i stort sätt vem som helst kan genomföra en IM, det tar bara olika lång tid... Sätt inte ett för högt/ eller för lågt mål... Målet skall vara detaljerat, genomförbart och kännas utmanande. Så ni som funderar och står i valet och
Jag är av den åsikten att i stort sätt vem som helst kan genomföra en IM, det tar bara olika lång tid... Sätt inte ett för högt/ eller för lågt mål... Målet skall vara detaljerat, genomförbart och kännas utmanande. Så ni som funderar och står i valet och
Quote from Ulrika Ekelund on 9 January 2012, 14:56Det låter bra Linda. Nu kör vi! 🙂
Din egen målsättning i år? (För du kommer väl?)
Det låter bra Linda. Nu kör vi! 🙂
Din egen målsättning i år? (För du kommer väl?)
Quote from Funbeat user on 9 January 2012, 20:09Viktigt att ha en realistisk målsättning, att få hjälp att sätta tydliga och nåbara delmål hela tiden. Och att identifiera sina svagheter och jobba på dem.
Exempel: Om du vet med dig att du KAN simma 3 800 m även om det tar tid (mindre än maxtiden), och a
Viktigt att ha en realistisk målsättning, att få hjälp att sätta tydliga och nåbara delmål hela tiden. Och att identifiera sina svagheter och jobba på dem.
Exempel: Om du vet med dig att du KAN simma 3 800 m även om det tar tid (mindre än maxtiden), och a
Quote from Funbeat user on 10 January 2012, 00:20Anmäld till vansinnet 2012..
Anmäld till vansinnet 2012..
Quote from Funbeat user on 14 January 2012, 16:05Ok, jag är anmäld och tänkte nog mest ta mig runt. Löpning och cyklingen känns rimlig. Mest oroad över simningen men jag är anmäld till en crawlkurs och tid till att träna finns. en fråga till er som vet. Funkar det att sätta på tempopinnar på LVG hojen o
Ok, jag är anmäld och tänkte nog mest ta mig runt. Löpning och cyklingen känns rimlig. Mest oroad över simningen men jag är anmäld till en crawlkurs och tid till att träna finns. en fråga till er som vet. Funkar det att sätta på tempopinnar på LVG hojen o
Quote from Ulrika Ekelund on 14 January 2012, 17:18Martin, det är många som kör på vanlig racer. Så finns det en del som monterar på tri-båge, en del monterar på både båge och byter till annan sadelstolpe/sadel.
Någon kunnig får förklara vad detta gör för resultatmässiga skillnader. Den biten är överkurs
Martin, det är många som kör på vanlig racer. Så finns det en del som monterar på tri-båge, en del monterar på både båge och byter till annan sadelstolpe/sadel.
Någon kunnig får förklara vad detta gör för resultatmässiga skillnader. Den biten är överkurs
Quote from Funbeat user on 14 January 2012, 21:53Ok, tack för det. Vore skönt att köra med tri-båge tills man vet om man är hooked och då i så fall köpa Tri-cykel.
Ok, tack för det. Vore skönt att köra med tri-båge tills man vet om man är hooked och då i så fall köpa Tri-cykel.
Quote from Funbeat user on 24 January 2012, 20:48Jag tog mig runt för Kalmar förra året och hade just som mål att bara ta mig runt.
Jag köpte en enkel modell av tempobåge och en ny sadelstolpe för att komma längre fram mot styret och monterade på det på min vanliga racer.
Min tid på cykel blev 5:54 vilk
Jag tog mig runt för Kalmar förra året och hade just som mål att bara ta mig runt.
Jag köpte en enkel modell av tempobåge och en ny sadelstolpe för att komma längre fram mot styret och monterade på det på min vanliga racer.
Min tid på cykel blev 5:54 vilk