Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumTriathlonIronmanblåbär 2012
You need to log in to create posts and topics.

Har bestämt mig, blir ingen Ironman i år, får bli en Säterman i stället (om jag får vara Quick). Det blir en Nice-distans.

Kalmar får bli målet 2013.

Efter lite trixande är även jag anmäld till Ironman, f-n va gött det känns! Nu ska bara kroppen tåla träningsmängden.

Är nu anmäld till IM Kalmar, sjukt kul resa att se fram emot!

Då var även jag anmäld till mitt livs största utmaning. Det här kommer garanterat bli en spännande resa 🙂

Om man inte kört så mycket långdistans och vill få koll på vad som krävs för att man själv ska klara en ironman, så bör man göra en fullskaletest tycker jag. Kolla av sin styrka och rörlighet, som är basen för allt. Vad begränsar mig redan där? Hur gör ja

Pål:
Det är dags att du kontaktar admin för Funbeat och ber om en reklamplats. Det börjar bli tröttsamt att läsa din smygreklam här på forumet.

passar på att trycka mig in i denna gruppen själv med!

Blir mitt första IM någonsin.

Ligger i nuläget på ca. 8-10pass/veckan.

Planerna för våren:

Marathon - Ta mig runt och uppleva alla mentala svikter.
Vätternrundan - sub7.40
Simning - Lär mig simma

Jahapp. Då var det gjort.

Efter att jag har genomfört över tio Järnmannen i Kalmar..........
........som funktionär, så har jag nu anmält mig för att delta 2012.

Cykel har jag. Våtdräkt köpte jag en förra månaden. Kuta brukar gå ganska bra.

Det ska no

Ola du vet att du ska cykla 18 mil den dan va? 1,8 km känns som om det är inom felmarginalen. Långt att cykla?

🙂

1,8 km kommer att kännas som 18 mil när det är dags att pallra sig hem igen 🙂