Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Får väl passa på att be alla granar om ursäkt. Jag kissade i skogen.

Jag gjorde båda i skogen jag.. BILD:http://www.freesmileys.org/smileys/smiley-ashamed008.gif Nöden har som bekant ingen lag.

Nej, är man desperat så är man. Funderar bara på vilken "rimlig kötid" för folk som står vid starten arrangörerna räknat med och vad de tävlande tycker ... förutom att vi inte vill köa alls.

Den där sluttningen är ju lite sank...undrar om det beror på naturliga orsaker eller om det är 100-tusentals LL-löpares kiss som tillverkat kärret?

"Kiss byggde detta kärr"

Granarna lär bli lyckliga då urin funkar utmärkt som naturgödsel...

Finns det något vackrare än en naturtoalett? Kön till bajamajorna innan starten var ju kilometerlång,kändes det som iaf! Så lite skvätt här och där blev det allt!

@Christer ..jag som blev väldigt blöt om fötterna där - nu har jag tvångstankar och måste genast tvätta mina skor 😀

Hehe, men tänk vad många som stått/suttit där o vattnat 🙂

Lidingö var trevligt, inte alls som Broloppet tex.

Före start på Broloppet stod folk på rad och pinkade.Och då blåste det 15 m/s från sidan.

Så pissproblemen på Lidingö var ganska lindriga tycker jag nog.

Jag har nog inte använt en bajamaja mer än vid ett par tillfällen - Sverige är ju fullt av natur!