Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

http://www.facebook.com/event.php?eid=239897629355971

Halvmarathon

Stockholm, Rotebro, 2011-07-11 kl. 18:30 (en måndag alltså!)

Vid OS 1912 gick maratonloppet från Stadion till Rotebro kyrka och sedan tillbaka samma väg. Nästa år går Jubileumsmarathon

Jag är på

Jag passar också på att få sällskap och kolla in banan. Kul!

Fick mersmak efter gårdagens Hornstull-Järna 🙂
Jag räknar med att komma om inte jobbet ställer till det.

Ja räknar med att haka på 🙂

Ser fram emot det här 🙂

Jag hakar också på

Det här verkar intressant, fick lite blodad tand efter Hornstull-Järna (nåja Hornstull-Södertälje iaf). Och det går av stapeln på min första semesterdag så det passar utmärkt.
Vad blir det för tempo(n)?

Eftersom jag (förhoppningsvis) kommer till det här 36 timmar efter att jag gått i mål på Swedish Alpine Ultra 110 km så är jag garant för att det åtminstone finns en snigelgrupp (= ca 7:00-tempo).

Planerar in detta. Efter Hornstull-Järna ser det ut som ett snabbdistans-pass. Efter Hornstull-Järna låter 7min/km som lagom "snabbt".
Rotebro tågstn 18.30 alltså. Någon mer specifik plats eller är det bara att spana efter lättklädda puckelryggar på stat