Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningRunners World december
You need to log in to create posts and topics.

Nu råkar jag känna henne lite efter att vi tränat ihop en hel del triathlon ihop - hon är knappast nåt mähä... Men du kanske är det som måste förminska andra?

Jag har sett ett avsnitt av programmet och jag tyckte det var skönt med en programledare som var snäll och rar som omväxling. Det finns redan tillräckligt många som skriker och härjar tycker jag.

Instämmer med dig Ingamari. Det är inte alla som peppas av att någon gormar och skriker när de ska ta tag i sin vikt. Alla är vi olika. Tycker hon har en vettig framtoning i programmet.

Jag tycker också att det är skönt med en programledare som är trevlig istället för att typ ta ett stort tag i personens mage och säga "inga mer chips för dig nu, höhö" eller stå och skrika. Dessutom tror jag att jag läst/hört att hon ringer till deltagarn

Har aldrig tålt tränare som står bredvid och skriker. Ska de skrika så ska de också springa först själva. Detsamma gäller också alla s.k. chefer.

Apor skriker... Vi har passerat det stadiet, de flesta utav oss.
En bra PT uppnår resultat genom dialog och empati.

Nej, en bra PT uppnår resultat.

En bra PT ger sina adepter bra verktyg och därmed förutsättningar till resultat.

En bra PT motiverar sina adepter på det sätt som fungerar bäst efter person. Och väljer rätt verktyg att förmedla.

Var tvungen att titta på programmet som diskuterats ovan och jag måste säga att jag fick intrycket att Erica är allt annat än ett mähä! Ska leta upp hennes blogg nu, hon verkar vara en riktigt inspirerande kvinna!!

Dessutom tycker jag att senaste numret