Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningSpringa lopp i utlandet
You need to log in to create posts and topics.

Jag sprang med Team Stockholm Marathon linne (både på Budapest marathon och i Berlin).
Jag är inte med i Team (mycket eftersom jag bor i Malmö), men jag tyckte att det var en snygg passande Sverigelinne och jag beställde en.
http://www.teamstockholmmarath

När vi ändå är inne på ämnet, var kan man köpa Sverigelinnen? Bör ju vara funktionsmaterial och för min del tight och i dammodell. Ska man springa en mara vill man helst ha nåt som sitter bra och är skönt och inte ger skavsår.

Jag köpte mitt av K-G Nyström och Vi Som Springer.;);)

Här är en snygg Sverige t-shirt i fuktionsmaterial (visserligen cykeltröja, men det gör inget).
http://www.loebeshop.dk/product/team-saxo-bank-mesterskabs-troje-se_11653/

Den där rackaren var nog den bästa jag sett...men då får dom banne mig oxså printa dit Sverige, Sweden och Schweden för att den ska bli optimal. Å naturligtvis i kors som är så där djävla roligt å skönt. Procucera å lägg ut till försäljning å jag tar en p

Brukar ha min Sverige tröja, det är oftast fler Svenskar i publiken än man tror.

Eller så tar man bara med några kritor?

🙂

BILD:http://www.nycbodyart.com/TONYcover.jpg

Japanska flaggan hamnade ju på ett intressant sätt...

Edit.

Cykeltröjor är sjukt varma eftersom de är gjorda av tätare material (lite mer fartvind när man cyklar) och har ofta sömmar som skaver vid löpning. Dessutom ogillar jag att springa i T-shirt.

Kroppsmålning verkar svalt och skönt, men det finns nog en viss