Quote from Funbeat user on 8 July 2012, 18:41"Tillhör dessa som ej gillar förkortningar." Sade K-G. 😀
"Tillhör dessa som ej gillar förkortningar." Sade K-G. 😀
Quote from Funbeat user on 8 July 2012, 19:41Om någon skriver något som ett antal andra måste "googla" så borde det kanske vara bättre om trådskrivaren/erskan var tydlig i första inlägget åtminstone. 😉
Om någon skriver något som ett antal andra måste "googla" så borde det kanske vara bättre om trådskrivaren/erskan var tydlig i första inlägget åtminstone. 😉
Quote from Elias Engqvist on 8 July 2012, 19:55Du kanske har glömt det K-G, men "K-G" är faktiskt en förkortning!
Du kanske har glömt det K-G, men "K-G" är faktiskt en förkortning!
Quote from Funbeat user on 8 July 2012, 20:43Jag visste det Christer. Du bör vara Funbeats bästa tillrättavisare.
Nu är jag dock ingen tävling.
Använder myndigheter mitt riktiga namn så försvinner en del post. En majoritet på Posten springer så där är jag någorlunda känd.
Tack och lov på sitt sät
Jag visste det Christer. Du bör vara Funbeats bästa tillrättavisare.
Nu är jag dock ingen tävling.
Använder myndigheter mitt riktiga namn så försvinner en del post. En majoritet på Posten springer så där är jag någorlunda känd.
Tack och lov på sitt sät
Quote from Funbeat user on 8 July 2012, 20:58Är det inte posten som slarvar bort just post?
Är det inte posten som slarvar bort just post?
Quote from Funbeat user on 8 July 2012, 21:59Dom har lagt ut bortslarvandet på entreprenad
Dom har lagt ut bortslarvandet på entreprenad
Quote from Funbeat user on 8 July 2012, 23:08Även län är stort, kräv ort!
Även län är stort, kräv ort!
Quote from Funbeat user on 9 July 2012, 00:58Ort är lite oklart. Postorter finns bra listor på, men det blir ändå lite för finmaskigt. Kommun kunde däremot fungera. Dock får då de nuvarande landskapen ändras till län/regioner då kommungränser och landskapsgränser inte alltid är gemensamma.
Ort är lite oklart. Postorter finns bra listor på, men det blir ändå lite för finmaskigt. Kommun kunde däremot fungera. Dock får då de nuvarande landskapen ändras till län/regioner då kommungränser och landskapsgränser inte alltid är gemensamma.
Quote from Funbeat user on 9 July 2012, 08:08Län räcker för mig, när jag tittar efter ett nytt lopp.
När det ser ut så här, får jag svårt vilka som finns i närheten.06 Juli Löpning Byrundan Sverige
07 Juli Löpning Grevskapsloppet Sverige
12 Juli Löpning PULSLOPPET Sverige
17 Juli Löpning Jungfrul
Län räcker för mig, när jag tittar efter ett nytt lopp.
När det ser ut så här, får jag svårt vilka som finns i närheten.
06 Juli Löpning Byrundan Sverige
07 Juli Löpning Grevskapsloppet Sverige
12 Juli Löpning PULSLOPPET Sverige
17 Juli Löpning Jungfrul
Quote from Funbeat user on 9 July 2012, 08:12Gjort loppskalendrar sedan 80-talet. Med tyngdpunkt marathon.
Lärde mig snart att om inte orten var tillräckligt känd så gav jag namn på mer känd ort + avstånd och riktning i en extra ruta.
Hade loppet ej med ortsnamnet i titeln så ändrade jag.
Fick
Gjort loppskalendrar sedan 80-talet. Med tyngdpunkt marathon.
Lärde mig snart att om inte orten var tillräckligt känd så gav jag namn på mer känd ort + avstånd och riktning i en extra ruta.
Hade loppet ej med ortsnamnet i titeln så ändrade jag.
Fick