Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumCykelStyrketräning för cykling
You need to log in to create posts and topics.

Ja, jobbigt också efter de första 5-10 km första dagen under Vänern runt.

Du kör hårt Anders hör jag. 😉

Hur ser din cykelträningbakgrund ut Ice Man och vad har du för mål med din cykelträning?

Utifrån det du reggat i din träningsdagbok ser det lite märkligt ut. Exakt 10 km på 30 min alla pass utom ett då du cyklade 5 km på 15 min. Har det verkligen sett u

Ni ska kanske inte ta Ice Man på allra största allvar?

http://www.funbeat.se/discussion/show.aspx?ThreadID=1193924

Var länge sedan jag gjorde det. Om nånsin.

"Anders du vet inte vilka ambitioner jag hör. Siktar på Vänern runt."

Du har fått en del svar som skulle kunna uppfattas så som dryga. Detta kanske också kan uppfattas så. Men det är inte alls min mening.

Om det är runt sjön, Vänern, du ska så är det fr

Om man kunde trycka gilla på komentarer här på funbeat hade ja gjort det på P kommentaren. Ödmjuk o sund. Bålstyrka!!!

Jag har inte mätt exakt hur långt jag cyklar eller hur länge, det jag angett som träningspass är ungefärliga tider. Jag brukar köra samma runda varje gång och det är ungefär 10km.

"Jag har inte mätt exakt hur långt jag cyklar eller hur länge, det jag angett som träningspass är ungefärliga tider. Jag brukar köra samma runda varje gång och det är ungefär 10km."

Missförstå mig inte nu. Men 10 km eller 0 km är ungefär det samma. Inte

P., du lägger ned tid på ett troll helt i onödan. Notera tråden Maria t hänvisar till ovan.