Quote from Funbeat user on 3 October 2011, 22:33Jaså, du tror det.
Jaså, du tror det.
Quote from Funbeat user on 3 October 2011, 22:40>>Du kan inte eftermontera PowerTap på Mavic-hjul med "plastkåpor". Ekervinklarna blir fel mellan nav, "hål i plasten" och ekernipplarna.
Däremot går det galant att montera ett PT-nav i vanliga alu-fälgar.<<Varför inte? Du måste förstås anpassa ekerläng
>>Du kan inte eftermontera PowerTap på Mavic-hjul med "plastkåpor". Ekervinklarna blir fel mellan nav, "hål i plasten" och ekernipplarna.
Däremot går det galant att montera ett PT-nav i vanliga alu-fälgar.<<
Varför inte? Du måste förstås anpassa ekerläng
Quote from Funbeat user on 3 October 2011, 22:44Vet inte vad man ska tro om dig som insinuerar att du HAR erfarenhet av exakt wattmätare men samtidigt tycker att andra har användning för en wattmätare som INTE är exakt men "användbar".
Men det är klart, du vet ju skillnaden...
Vet inte vad man ska tro om dig som insinuerar att du HAR erfarenhet av exakt wattmätare men samtidigt tycker att andra har användning för en wattmätare som INTE är exakt men "användbar".
Men det är klart, du vet ju skillnaden...
Quote from Funbeat user on 3 October 2011, 22:47@Dahl
HED har en liknande konstruktion på sina hjul och de måste man beställa färdigbyggda om man vill ha Powertap, det går inte att eftermontera (eftersom hålen måste placeras annorlunda i "plastkåpan" ). Jag antar att samma gäller för Mavic Carbone.OB
@Dahl
HED har en liknande konstruktion på sina hjul och de måste man beställa färdigbyggda om man vill ha Powertap, det går inte att eftermontera (eftersom hålen måste placeras annorlunda i "plastkåpan" ). Jag antar att samma gäller för Mavic Carbone.
OB
Quote from Funbeat user on 3 October 2011, 22:51Nope, nu tolkar du något som du troligtvis inte har någon aning om. Men jag har sett åtskilliga med SRM och träningsprogram som inte fixar Cyklisttiteln. Det borde vara en baggis med dyra "effektmätare" och träningsupplägg.
Nope, nu tolkar du något som du troligtvis inte har någon aning om. Men jag har sett åtskilliga med SRM och träningsprogram som inte fixar Cyklisttiteln. Det borde vara en baggis med dyra "effektmätare" och träningsupplägg.
Quote from Funbeat user on 3 October 2011, 22:56Jag påstår att wattmätare måste vara ganska exakta för att fylla sitt syfte.
Du kontrar med att cyklister som har använt dyra SRM och exakta träningsupplägg ändå inte cyklar fort.Har du problem med logiska resonemang, eller?
Jag påstår att wattmätare måste vara ganska exakta för att fylla sitt syfte.
Du kontrar med att cyklister som har använt dyra SRM och exakta träningsupplägg ändå inte cyklar fort.
Har du problem med logiska resonemang, eller?
Quote from Funbeat user on 3 October 2011, 23:02Glöm inte vända i bassängen.
Glöm inte vända i bassängen.
Quote from Funbeat user on 3 October 2011, 23:04Och så var sagan slut.
Godnatt.
Och så var sagan slut.
Godnatt.
Quote from Funbeat user on 4 October 2011, 17:24Underhållen på jobbet blir iallafall jag 🙂
Underhållen på jobbet blir iallafall jag 🙂
Quote from Funbeat user on 13 October 2011, 20:12Ja Patrik ,underhållen eller uppehållen kanske.....
Jag funderade mest på hjulpriserna ,cykeln har jag köpt tidigare av André.En likadan som du har köpt,jag har tyvärr bara hunnit med högst 20 mil ännu då förkylningarna duggat tätt i familjen nu i höst.
Ja Patrik ,underhållen eller uppehållen kanske.....
Jag funderade mest på hjulpriserna ,cykeln har jag köpt tidigare av André.
En likadan som du har köpt,jag har tyvärr bara hunnit med högst 20 mil ännu då förkylningarna duggat tätt i familjen nu i höst.