Quote from Funbeat user on 4 April 2010, 15:19Nej, inte på gemensamma datorer och sånt.. Men där kunde man i.o.m. att man loggar in till ett ställe få tillgång till alla som har OpenID
Nej, inte på gemensamma datorer och sånt.. Men där kunde man i.o.m. att man loggar in till ett ställe få tillgång till alla som har OpenID
Quote from Funbeat user on 6 April 2010, 13:37Jag tycker också att den blir bättre och bättre men är det inte möjligt att se importerade km-tider från Garmin på samma sätt som man kan göra i Sporttracks. Det kan väl inte vara meningen att man skall knappa in dem för hand. Någon som vet?
Jag tycker också att den blir bättre och bättre men är det inte möjligt att se importerade km-tider från Garmin på samma sätt som man kan göra i Sporttracks. Det kan väl inte vara meningen att man skall knappa in dem för hand. Någon som vet?
Quote from Funbeat user on 7 April 2010, 08:11Jo tyvärr får man än så länge lägga in varvtiderna manuellt - men önskemålet är framfört till Olle om att ta med dem i importen så mitt hopp lever än 🙂
Jo tyvärr får man än så länge lägga in varvtiderna manuellt - men önskemålet är framfört till Olle om att ta med dem i importen så mitt hopp lever än 🙂
Quote from Funbeat user on 7 April 2010, 15:46Hur länge kan man leva på hoppet :)?
Under tiden tycker jag att vi kunde få en knapp under intervallraderna som lade till fler än EN stackars rad åt gången.
Hur länge kan man leva på hoppet :)?
Under tiden tycker jag att vi kunde få en knapp under intervallraderna som lade till fler än EN stackars rad åt gången.
Quote from Funbeat user on 7 April 2010, 17:07^
jatack!
Eller att det räckte med att tabba till tilläggsknappen och trycka enter, så kom cursern direkt i min nya rads första ruta ... då kunde jag lägga till nya rader allteftersom jag skriver.
^
jatack!
Eller att det räckte med att tabba till tilläggsknappen och trycka enter, så kom cursern direkt i min nya rads första ruta ... då kunde jag lägga till nya rader allteftersom jag skriver.
Quote from Funbeat user on 7 April 2010, 17:12"så kom cursern direkt i min nya rads första ruta"
Ja! Så irriterande att hela sidan laddar om och man måste fippla med nåt pekdon för att hamna rätt och få fortsätta skriva bara. Om man lägger till en rad kan man ju rimligtvis inte vilja mycket annat ä
"så kom cursern direkt i min nya rads första ruta"
Ja! Så irriterande att hela sidan laddar om och man måste fippla med nåt pekdon för att hamna rätt och få fortsätta skriva bara. Om man lägger till en rad kan man ju rimligtvis inte vilja mycket annat ä
Quote from Funbeat user on 7 April 2010, 17:22Kan ju bara ge er rätt, intervallinmatningen behöver bli enklare. Det bästa vore som sagt också om sidan inte behövde laddas om när man vill lägga till ytterligare rader. Nya utrustningsväljaren är nog ett bra föredöme.
Kan ju bara ge er rätt, intervallinmatningen behöver bli enklare. Det bästa vore som sagt också om sidan inte behövde laddas om när man vill lägga till ytterligare rader. Nya utrustningsväljaren är nog ett bra föredöme.
Quote from Elias Engqvist on 7 April 2010, 20:27Och som jag skrev tidgare - om man vill ha med uppvärmning och pauser emellan så räcker det bara till en intervall just nu ...
Och som jag skrev tidgare - om man vill ha med uppvärmning och pauser emellan så räcker det bara till en intervall just nu ...
Quote from Funbeat user on 8 April 2010, 23:36Ja om man kanske kunde välja en defaultinställning på antalet intervaller? Som alltid kom upp när man vill mata in intervaller. Eller välja hur många när man börjar?
Ja om man kanske kunde välja en defaultinställning på antalet intervaller? Som alltid kom upp när man vill mata in intervaller. Eller välja hur många när man börjar?
Quote from Funbeat user on 9 April 2010, 12:40Jag tycker inte det borde vara så svårt. All information ligger ju i filen som man importerar från sin Garmin, d v s både intervalltider, puls mm. På Garmin. connect har det blivit riktigt elegant nu.
Jag tycker inte det borde vara så svårt. All information ligger ju i filen som man importerar från sin Garmin, d v s både intervalltider, puls mm. På Garmin. connect har det blivit riktigt elegant nu.