Quote from Urban Nilsson on 14 January 2008, 14:16Det kanske är så som du säger om Ursvik. Jag har bara sprungit den en gång och jag var i oförskämt bra form då.
Jag springer ibland från Fågelöudde till grönsta och sista milen. Det blir 15 k och är snorjobbiga. Det var nog mest den jämförelsen. Den kans
Det kanske är så som du säger om Ursvik. Jag har bara sprungit den en gång och jag var i oförskämt bra form då.
Jag springer ibland från Fågelöudde till grönsta och sista milen. Det blir 15 k och är snorjobbiga. Det var nog mest den jämförelsen. Den kans
Quote from Funbeat user on 14 January 2008, 14:28Daniel, nu är vi ganska eniga. För dina sista 15km missar ju helt det 3-4km helt platta partiet vid Kyrkviken.
Men jag har missat huvudfrågan, förlåt Gunilla. Min åsikt är att 3h låter alldeles för tufft, då måste du ner mot 50min på milen. 3.5h låter ri
Daniel, nu är vi ganska eniga. För dina sista 15km missar ju helt det 3-4km helt platta partiet vid Kyrkviken.
Men jag har missat huvudfrågan, förlåt Gunilla. Min åsikt är att 3h låter alldeles för tufft, då måste du ner mot 50min på milen. 3.5h låter ri
Quote from Funbeat user on 14 January 2008, 14:40Håller med Leif, jag hade ungefär 40 mil i benen mellan gbg-varvet och LL och kom precis in under tre timmar... (helt och fullständigt utpumpad...)
Det är var jobbigare än jag trodde!
Håller med Leif, jag hade ungefär 40 mil i benen mellan gbg-varvet och LL och kom precis in under tre timmar... (helt och fullständigt utpumpad...)
Det är var jobbigare än jag trodde!
Quote from Funbeat user on 14 January 2008, 14:56Tror att det är ca 45 mil mellan GBG och Lidingö så det verkar stämma, Per 😉
Tror att det är ca 45 mil mellan GBG och Lidingö så det verkar stämma, Per 😉
Quote from Funbeat user on 14 January 2008, 15:14Du fattar varför det var så jobbigt! 🙂
Men jag sparade 500 spänn på en tågbiljett!
Du fattar varför det var så jobbigt! 🙂
Men jag sparade 500 spänn på en tågbiljett!
Quote from Funbeat user on 14 January 2008, 15:39Bättre än så! Du sparade 12 000 spänn på taxi!
Bättre än så! Du sparade 12 000 spänn på taxi!
Quote from Funbeat user on 14 January 2008, 15:51Men kanske du bör räkna bort lite (på femhundringen) i förlorad arbetsinkomst mellan maj och september (#)
Men kanske du bör räkna bort lite (på femhundringen) i förlorad arbetsinkomst mellan maj och september (#)
Quote from Andreas Björklund on 14 January 2008, 16:37Hahahahaha! Vad ni är roliga!! 😀
Hahahahaha! Vad ni är roliga!! 😀
Quote from Funbeat user on 14 January 2008, 16:52Det skulle vara nått, springa till LL och sedan springa hem...
Rimligt med 1 månad till ett sånt projekt?? typ 3-4 mil per dag..
Det skulle vara nått, springa till LL och sedan springa hem...
Rimligt med 1 månad till ett sånt projekt?? typ 3-4 mil per dag..
Quote from Urban Nilsson on 14 January 2008, 16:55Rune kör ju 25 mil på ett bräde som om du räknar 3 dagar dit, 3 dagar hem och en tävlingsdag. Det är ju bara 5 kontorsdagar du behöver ta ledigt då.
Rune kör ju 25 mil på ett bräde som om du räknar 3 dagar dit, 3 dagar hem och en tävlingsdag. Det är ju bara 5 kontorsdagar du behöver ta ledigt då.