Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumSINGELGod morgon!
You need to log in to create posts and topics.

Svalt var namnet. Här i Täby lyckades min termometer precis krypa upp till -17,6 nu när solen är på gång.

Va? Var det så kallt i Stockholm i morse? Det kände jag faktiskt inte alls av. Tänk vad man inte blir berörd av det men inte vet om 😉

Var du i centrala Stockholm var det förmodligen inte så kallt. Strax söder om stan visade termometern -14 vid åtta tiden.

Jag var på Söder och sedan i (gamla?) Enskede, men det förklarar saken.

Enskede är ju nästan där jag bor (och Anna skidade), men här var det bara -3 mitt på dagen.

Goomårrån goomårrån! Några sista timmar att jobba, sen får jag åka hem!!! (H)

Morrn! på stan för första gången på en vecka. Och vilken misär! Fem dagar sen det snöade, å det är decimeter med modd och under tjock knöcklig isbark. Ett paradis för de med rullator och rullstol.

God Morgon!

Ledig dag men jag ska i väg på lite ärenden. Är lite stel i benen efter löpningen i går kväll, det är märkligt vad underlaget gör skillnad. Kommer inte ihåg att det var så förra året men jag kanske har förträngt det 😉

Ha en fin dag 🙂

Morrn morrn

God morgon, är uppe för tidigt så nu sitter man och väntar på allt istället.