Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Var hittar ni resultatlistorna!!!!!

http://apps.svensktriathlon.org/competitionresults.asp?type=details&competition_id=360

Hittat

Jag vet inte riktigt när jag stängde av klockan, men den visade 9.46 km. så inte sprang man riktigt 1 mil på olympiska?
Den banan måste ha varit något kortare, eller?

Erik, banorna får diffa på 10 % enligt triathlonförbundets reglemente 🙂

Simningen måste vart kort den med, kollar jag tiderna så kan jag tänka mig 1200-1250 m,

fick min löpning till ca 9,5 km

Märkligt att ingen reagerat på KAOSET under löpningen.
Utdrag från min tävlingsberättelse:

Löpning: Lugn start men efter 4km mötte jag Haglund och Kirchberger FRÅN SIDAN. Panik, jag har sprungit fel, blir jag diskad nu?
Ingen funktionär synlig i varvning

Som åskådare funderade jag lite på varför de inte hade samma bana som junior/seniorklasserna hade. Dels hade publiken fått se folket mer och dels måste det väl ha varit lättare att hålla koll på en bansträckning istället för två.

Annars tycker jag bilist

Niklas! Ingen snack i vår klass! Du var starkast och värdig vinnare! Grattis!!! Jag åkte tyvärr på en diskning för något så löjligt som "körning på fel sida av vägen" Vi var 2 som blev drabbade av diskning för detta. Visa mig den person som kan cykla och

Zoltan, Var det herrarna eller damerna som missade rundningen på simningen?