Quote from Funbeat user on 15 October 2012, 09:36Jag blir inspirerad när jag läser eller ser filmer på personer som har en drivkraft som jag bara kan drömma om, t ex Team Hoyt, http://www.runnersworld.se/blogs/emelieforsberg/index.htm eller http://www.bonjourtrail.se/
Jag har inte det drivet och kanske
Jag blir inspirerad när jag läser eller ser filmer på personer som har en drivkraft som jag bara kan drömma om, t ex Team Hoyt, http://www.runnersworld.se/blogs/emelieforsberg/index.htm eller http://www.bonjourtrail.se/
Jag har inte det drivet och kanske
Quote from Elias Engqvist on 15 October 2012, 09:57Läs detta: http://www.runnersworld.se/blogs/emelieforsberg/index.htm
Läs detta: http://www.runnersworld.se/blogs/emelieforsberg/index.htm
Quote from Funbeat user on 15 October 2012, 10:03Nu borde Mannegrynet dyka upp eftersom Team Hoyt nämns.
Nu borde Mannegrynet dyka upp eftersom Team Hoyt nämns.
Quote from Funbeat user on 15 October 2012, 12:56http://www.hoyt.com/community/news_detail.php?id=461
???
http://www.hoyt.com/community/news_detail.php?id=461
???
Quote from Funbeat user on 15 October 2012, 13:14En riktig djupdykning på Google gav...
http://www.teamhoyt.com😉
En riktig djupdykning på Google gav...
http://www.teamhoyt.com
😉
Quote from Funbeat user on 15 October 2012, 13:50Aha, en annan är miljöskadad och tänker recurve eller compund; det finns ju fältskytte och 17 vete om det inte finns löpskytte också, så det nästan passar i den här gruppen.
Aha, en annan är miljöskadad och tänker recurve eller compund; det finns ju fältskytte och 17 vete om det inte finns löpskytte också, så det nästan passar i den här gruppen.
Quote from Funbeat user on 15 October 2012, 20:50Beteendeaktivering!
Istället för att vänta på lust och motivation innan löppasset så bestämmer du dig bara för att genomföra passet och så känner du efter efteråt, och funderar då på hur det kändes. Det fungerar bra för mig. Ibland är motivationen på top
Beteendeaktivering!
Istället för att vänta på lust och motivation innan löppasset så bestämmer du dig bara för att genomföra passet och så känner du efter efteråt, och funderar då på hur det kändes. Det fungerar bra för mig. Ibland är motivationen på top
Quote from Funbeat user on 15 October 2012, 20:51Sen så blir jag också motiverad av att se/läsa om löpning och löparupplevelser och av att ha ett lopp att träna till/delmål som jag tränar mot.
Sen så blir jag också motiverad av att se/läsa om löpning och löparupplevelser och av att ha ett lopp att träna till/delmål som jag tränar mot.
Quote from Funbeat user on 16 October 2012, 09:34Johanna - Bra skrivet!
Själv skulle jag skrivit strunta i motivationen och bara ut och spring. Jag tror på att göra saker, då får man lust till att göra dem. Att bara vänta på lusten/motivationen kan ibland vara kontraproduktivt.TS skriver att han VILL
Johanna - Bra skrivet!
Själv skulle jag skrivit strunta i motivationen och bara ut och spring. Jag tror på att göra saker, då får man lust till att göra dem. Att bara vänta på lusten/motivationen kan ibland vara kontraproduktivt.
TS skriver att han VILL
Quote from Funbeat user on 16 October 2012, 09:56Peter nu har du fått många råd men jag tänkte att du kanske är rädd för att skada dig igen och jag undrar hur du stärker t.ex. hälsenorna i förebyggande syfte?
Det finns bra tips i olika trådar om dessa tåhävningar i olika former.Vad tänker du om alla t
Peter nu har du fått många råd men jag tänkte att du kanske är rädd för att skada dig igen och jag undrar hur du stärker t.ex. hälsenorna i förebyggande syfte?
Det finns bra tips i olika trådar om dessa tåhävningar i olika former.
Vad tänker du om alla t