Forum

Forum Navigation
You need to log in to create posts and topics.

Initiativ(kraft), Fantasi och Kommunikation.

Jag vill räffa en partner extra mycket nu inför semestern för att ha någon att resa med, gå hand i hand med på stranden, äta frukostar med, dricka ett glas vin ute i solen med, hångla med mm mm.

Jag vill ha kärlek och romantik!! (H:)Är det för mycket beg

Jag vill bara ha nån som tar på mig.
Sällskap och hålla handen............

Suckar tungt och drömmer mig bort

Jag vill ha någon som håller om mig när jag behöver det. Någon som ringer och frågar hur min dag har varit. Någon som längtar efter mig.

Keep on dreaming, Nina...

Pia: Du får det att låta som att det nästan går bra med vem som helst... Detekterar jag lite desperation? 😉

@Helena, Pia, Nina

Jag känner som ni.

låter som att det inte bara är jag som tycker att man är fysisk med/röra den man är tillsammans med..

Desperat? Jag? Nu förstår jag inte riktigt..... (H)

Singel och ensam alldeles för länge har jag konstaterat

Jag håller med Helena. Och alla andra i tråden iofs... Men åh...
Nu har min singelkompis som jag delat min frustration och längtan med kanske eventuellt gått och osinglat sig (jätteglad för hennes skull förstås), så nu känner jag mig ännu mer ensam och d

Ibland så kan en känsla drabba mig plötsligt utan att det är nåt särskilt som hänt 🙁