Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningLöpnörd i vardagen
You need to log in to create posts and topics.

Sylvia: det går säkert bra med backintervaller i snön också. Se möjligheterna! Och du behöver inte ens jogga ner, du kan åka på rumpan! (t+)

Taget Anna! Ska uppåt vecka 8, till Vemdalen, så då kanske? 😀

Bildbevis på det tack. Helst video, men jag är inte kräsen! 😀

Bara för att det är Du då, Anna. 😉

Måste jag ha pjäxor på mig eller duger mina rosa blixtar?

Trots att jag klassas som löpnörd av andra så funkar jag tvärtom. Jag får vansinnig lust att åka skidor utför när jag löptränar i Hammarbybacken. För att inte tala om löpträning med stavar som är snudd på outhärdlig.

Nä, pjäxor verkar jobbigt. Eller det ÄR jobbigt, jag har kutat uppför för att hämta tappade skidor några gånger i mitt liv 😉 Kan vara en fördel dock om snön är hårt packad, det gör kanske ont att drämma i tårna om du har de rosa på dig? 😉

Skovalet är f

Det ena utesluter inte det andra. En härlig backe är en härlig backe - snö eller ej. 🙂

Att jag hänger mer på Funbeat än Facebook...

Är det att jag oftast när vi är ute och åker i bilen talar om var jag har mina kilometermarkeringar eller "här sprang jag förra veckan". Resten av familjen är måttligt intresserade!

"Där sprang jag i morse" *Pekar*

Ja precis, CB! Min familj är inte heller intresserade, visst är det konstigt! 😉