Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumLöpningNybörjare med orimligt mål?
You need to log in to create posts and topics.

Hoppas det går bra för dig Greger! inspirerande att läsa!

hur gick det med träningen? vilket tid kom du ned till?

Hmm, på begäran...

Jag kom i vart fall nära nog tidsmässigt, så nu har jag det stora nöjet att presentera mig som Maskinsjef i norska Redningsselskapet (H)

Vilken tid jag lyckades prestera, var vid intervju knappt 2min från mål 🙂
Har fortfarande

imponerande !

Grymt!

Jäkligt imponerande, både på löp- och viktminskningsfronten. LCHF-kritikerna är oftast dom som läst för mycket och provat för lite.
Så, magrutorna har flyttat hem igen?

Inte riktigt rutor än, men de är där högst troligt till strandsäsongen 2013 (H)

Gratulerar till att ha klarat målet (tillräckligt bra)! (t+) Mycket impad. Jag trodde tyvärr inte på dig när du presenterade utmaningen. Kul att jag hade fel. Fortsätt nu också.

bra jobbat. jag var i samma båt för 13 månader sen. 103kg men bara 177cm. tog mig kanske 37min att springa/gå runt en 4.5km sjön och det var jobbigt.

gick när till 93kg med mycket promenad och simning och då började jag med löpträning. Från 27min i m

Hej igen.

Tackar för positiv feedback 🙂

Det gläder mig att göra dig/er som tvivla besvikna, men nog har jag fått kämpa.

Med 5 min standbytid utifall det blir uppdrag, blir träningen jobbveckor litet dirigerad till gym. Desutom är träningen lite min