Quote from Rasmus Olsson on 25 January 2011, 14:32Varför ska du ha sönder gamla fina vedspisar sådär? Sparka, skada, kasta, förstöra. Varför all denna våld? Vi måste kramas mer! Med eller utan ridstövlar!
Varför ska du ha sönder gamla fina vedspisar sådär? Sparka, skada, kasta, förstöra. Varför all denna våld? Vi måste kramas mer! Med eller utan ridstövlar!
Quote from Funbeat user on 25 January 2011, 15:29Jag anser att den där "googla det"-attityden är jäkligt tråkig. Först och främst kan de som stör sig på upprepade frågor undvika att svara alls. Inget engagemang = ingen tidsspillan. Det tar förmodligen obetydligt längre tid att skriva ett snabbt svar på
Jag anser att den där "googla det"-attityden är jäkligt tråkig. Först och främst kan de som stör sig på upprepade frågor undvika att svara alls. Inget engagemang = ingen tidsspillan. Det tar förmodligen obetydligt längre tid att skriva ett snabbt svar på
Quote from ellen olsson on 25 January 2011, 16:30Välkommen Cilla! *häller upp Champagne i glasen*
Välkommen Cilla! *häller upp Champagne i glasen*
Quote from Rasmus Olsson on 25 January 2011, 16:40Mer bubbel i näsan åt folket!
Mer bubbel i näsan åt folket!
Quote from Funbeat user on 25 January 2011, 17:20Välkommen Cilla!
Googla FTW! http://googlaforhelvete.se/
Det tar väl inte alls lika lång tid att hitta en länk, precis som Fredrik gjorde, som ger svaret på en fråga som att skriva det helt själv. Är man dessutom så taskig på att förklara saker som jag
Välkommen Cilla!
Googla FTW! http://googlaforhelvete.se/
Det tar väl inte alls lika lång tid att hitta en länk, precis som Fredrik gjorde, som ger svaret på en fråga som att skriva det helt själv. Är man dessutom så taskig på att förklara saker som jag
Quote from Rasmus Olsson on 25 January 2011, 17:52Med ungdomar och barn brukar jag alltid hänvisa dom dit eller dit. De ska lära sig att själva ta fram fakta och lära sig saker. de kan inte begära att få allt serverat.
Samma sak för vuxna. Den som inte tar reda på saker själv, framstår som antingen lat
Med ungdomar och barn brukar jag alltid hänvisa dom dit eller dit. De ska lära sig att själva ta fram fakta och lära sig saker. de kan inte begära att få allt serverat.
Samma sak för vuxna. Den som inte tar reda på saker själv, framstår som antingen lat
Quote from Funbeat user on 25 January 2011, 17:59http://spa.118100.se/k%C3%A4rlek
Quote from Funbeat user on 25 January 2011, 18:01Man kan ju börja med att lära sig vad kärlek är 😉 http://sv.wikipedia.org/wiki/Kärlek
Man kan ju börja med att lära sig vad kärlek är 😉 http://sv.wikipedia.org/wiki/Kärlek
Quote from Funbeat user on 25 January 2011, 19:58Den som ständigt hänvisar till Google istället för att svara på frågor tenderar att istället framstå som...rätt dryg... Så det är väl bara att välja?
(och http://googlaforhelvete.se/ borde vi kunna leva utan.)
MEN, det var ju inte därför vi är här:
Den som ständigt hänvisar till Google istället för att svara på frågor tenderar att istället framstå som...rätt dryg... Så det är väl bara att välja?
(och http://googlaforhelvete.se/ borde vi kunna leva utan.)
MEN, det var ju inte därför vi är här:
Quote from Funbeat user on 25 January 2011, 19:58Välkommen till singelträsket Cilla!
Välkommen till singelträsket Cilla!