Forum

Forum Navigation
Forum breadcrumbs - You are here:ForumSINGELPresentation av Singel-medlemmar
You need to log in to create posts and topics.

Oändligt mycket kan jag säga! Men har kommit fram till att man tjänar mycket på att fråga innan man lägger ner allt för mycket energi. Men det där är något som jag tror det manliga släktet har missat någonstans i evolutionen. Eller?

Nähä Bruse, för jag gillar att hjälpa folk. Om man vill testa folks tålamod ska man be dem att åka pendeltåg i rusningstrafik (helst morgon).

EDIT: Adressering.

Är vi inne på könsroller redan, på din första dag? Är man smart frågar man om hjälp och självklart ger den, varför slösa tid på onödiga saker som att uppfinna hjulet femte gången?

Kat, skulle du kunna åka pendeltåg i rusningstid i morgon?
(Kom plötsligt på att det vore kul att testa Kats tålamod)

Jag testar tålamodet varje dag.

Cykla genom Söder tränar reaktionsförmågan.

Jisses! Här är man datorlös över helgen och så dräller det in nya. Kul! 😀

Välkomna Malin, Åsa och Anna-Karin!

Men får se nu *dammar av mig dammet från ridbanan och synar singelträsket* Hmm, Fredrik har serverat bubblet, de nya har slagit sig ner i sof

Linda, har du tagit över sammanfattandet från Jessie?

Bruse: Nej, jag bara stämmer av att allt är som det brukar 🙂 Sammanfatta händelser som avviker lämnar jag till Jessie eller någon annan hågad att göra.

Därför hon aldrig sammanfattar numera, då inget avviker.